Yeni Sürümler

Liwet

Community Manager
Grepolis Takımı
Community Manager
Sevgili Oyuncular,

Düzenli olarak yapılan güncellemeler hakkında sorularınızı bu başlık altında sorabilir, yeni özellikler ve değişiklikler hakkındaki tartışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

DeletedUser1049

Guest
Hata düzeltmelerinde "İttifaklar onları düşman olarak ekleyen ittifakları yanlışlıkla görebiliyordu" kısmını açıklayabilir misiniz ? Misal A ittifakı , B ittifakını düşman ilan ettiğinde B ittifakı bunu bilemeyecek mi ?

Liwet

Community Manager
Grepolis Takımı
Community Manager
A ittifakı B ittifakını düşman olarak eklediğinde, haritada iki ittifak birbirini düşman olarak görüyor. A ittifakı B ittifakını, B ittifakı da A ittifakını kırmızı bayraklı görüyor.

Ancak normalde B ittifakı A ittifakının onlara savaş açtığını görmemeli. Kırmızı bayraklı görmesi için B ittifakının da A ittifakını düşman olarak eklemesi gerekiyor.

DeletedUser1049

Guest
Ama sonuç olarak savaş da aynı birlik olma gibi karşılıklı bir iş. Düşman olarak eklenildiğinde karşı ittifakında bunu bilmesi daha doğru olur diye düşünüyorum.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
İyi forumlar.

DeletedUser1680

Guest
2.38 güncellemesi ile dengeleme düzenlemesi hakkında bir yazı göremedim dengeleme güncellemesi ne zaman gelicek yapılacak denen şeyin üstünden kaç gün geçmesine rağmen hala neden gelmiyor veya su tarihte oyuna eklenecek denmiyor.

DeletedUser

Guest
en son ki sürümde ana ekrandan aşağıya kaydırma çubuğunu yok edip tam ekran görüntüsü verilmiş fakat ben eskisinde aşağıya kaydırarak ne kadar hammaddem war ne basmam gerekiyo çok rahat görebilirken, şimdi oyunun tam ekran olmasıyla bunu yapamıyorum. hammaddelerden odun ve taş görünmüyo. biraz sola kaydırsam şehir ismini göremiyorum. ne basmam gerektiğini bilemiyorum. dolayısıyla buna bir çözüm getirilmeli.
oyunun tam ekran olması iyi ama bu tür özellikleri kaybetmiş durumda

DeletedUser768

Guest
en son ki sürümde ana ekrandan aşağıya kaydırma çubuğunu yok edip tam ekran görüntüsü verilmiş fakat ben eskisinde aşağıya kaydırarak ne kadar hammaddem war ne basmam gerekiyo çok rahat görebilirken, şimdi oyunun tam ekran olmasıyla bunu yapamıyorum. hammaddelerden odun ve taş görünmüyo. biraz sola kaydırsam şehir ismini göremiyorum. ne basmam gerektiğini bilemiyorum. dolayısıyla buna bir çözüm getirilmeli.
oyunun tam ekran olması iyi ama bu tür özellikleri kaybetmiş durumda

Bu oyunla alakalı olmayabilir."CTRL -" tuş kombinasyonu ile sayfayı küçültüp deneyiniz.Büyük ihtimal ile tarayıcınızın ayarlarından kaynaklanıyordur.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
Yeni arayüzü ben ve çoğu arkadaşım beğenmedik. Öncelikle oyunda kasmalara neden oluyor. özellikle Tanrıların ve büyülerin olduğu ekranın sağ üst köşesinde yapılan her mouse tıklamasına oyunda bir kasma eşlik ediyor. Büyü yaparken ve tanrı özelliklerine tıklanırken oyun işkenceye döndü. Hatta açılan bir sayfayı kapatmak istediğimde "X" tanrı resminin üzerine geldiğine bile oyun kasıyor.

Özellikle yeni arayüzün bu bölgesi kasmaya enden oluyor ancak genel olarak da eskisine nazaran daha hantal bir yapıya sahip. Klavyenin sağ ve sol okları ile sırayla şehirlerimi gezmeye çalışırken hata verip ilk sıradaki şehrime dönüş yapabiliyor. Ve bu işlem sırasında oyun yine kasıyor.

Oyun bilgilerinin yer aldığı üst bölümün boyutu küçük ve kötü olmuş. Görmek ve tıklamak zorlaşmış.

Şimdilik eleştirilerim bu kadar. Zamanında çok az yazılım gördüm, bana hayat boyu bulaşmamaya yetecek kadar ön bilgim var :) zor bir iş olduğunun farkındayım ancak eskisinden daha kötü bir şey yapılacaksa hiç yapılmaması daha iyidir her zaman ;) Bende testler yeterli gelmemiş ya da acele edilmiş gibi bir izlenim oluştu Umarım en kısa zamanda daha iyi hale getirilebilir...

DeletedUser

Guest
Hunter arkadaşımızın dediklerine şiddetle katılıyorum büyülere gelindiğinde gerçekleşen kasmadan çok rahatsızım ayrıca üst bölümün küçüklüğü beni de çok zorluyor.

DeletedUser

Guest
duzenlenecek bi hata da su.ornek xx7 sehrine asker,gemi uretiyorum ve bina seviyelerini yukseltiyorum,sonraki sehre gecmek icin tikladigimda xx1 sehre deonuyor yani en bastaki sehre donuyor,ve sehirde asker uretiminde gostergelerde hatali,sehir gorunumune gecildiginde tam olarak kac asker oldugunu gosteriyor.

DeletedUser

Guest
Hayırlı olsun, özellikle görev yardımcılarıyla ilgili değişiklikler iyi olmuş. Düşman birlik konusu ise hem iyi hem kötü. En azından casuslar bunları öğrenebilmeli ama gelişmeler iyiye işaret, değişecek gelişecektir oyun. Teşekkürler

DeletedUser2505

Guest
şehre giremiyorum

Oyuna girmede sorun yaşamıyorum fakat şehre tıkladığımda beklenmeyen hata tekrar oturum açın diyo normalde giriyodum bu aralar oldu bu.

DeletedUser

Guest
Oyunun güncellenmesinden sonraki sorunlar için kullanmış olduğunuz tarayıcının geçmişini ve çerezleri silerek tekrar denerseniz sorun kalkmış olur.

Belirtmiş olduğunuz sorun devam ederse farklı tarayıcıda oyuna giriş yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

İlahi Komedya

Guest
"Ticaret sekmesinde ham madde ikonuna tıklamanın kalan kapasiteyle dolmaması sorunu düzeltildi;"

bu sorunu ilettiğimde her sorunda olduğu gibi, çerezleri silin farklı tarayıcıda deneyin denmişti.. keşke oyun yöneticileri de bu oyunu oynayan kişiler olsa, o zaman sorunun hata mı yoksa ilgili oyuncunun bilgisayarından/tarayıcısından mı kaynaklı olduğu konusunda fikir sahibi olmak daha kolay olur..

DeletedUser2635

Guest
Android mobil uygulamada şehirde etkin büyü, gelen saldırı, giden saldırı gibi hareketlerin hiç biri gözükmüyor.

DeletedUser2386

Guest
Sevgili Oyuncular,

Düzenli olarak yapılan güncellemeler hakkında sorularınızı bu başlık altında sorabilir, yeni özellikler ve değişiklikler hakkındaki tartışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

android uygulamasını kullanıyorum ama dün saldırı bildirimi, alarmı sehrin fethinin bitişinden sonra gelmeye başladı.
son güncellemeden sonra bu sorun yasanıyor. bildirimler cok gec geliyor. bazen gelmiyor.

Liwet

Community Manager
Grepolis Takımı
Community Manager
android uygulamasını kullanıyorum ama dün saldırı bildirimi, alarmı sehrin fethinin bitişinden sonra gelmeye başladı.
son güncellemeden sonra bu sorun yasanıyor. bildirimler cok gec geliyor. bazen gelmiyor.

Konu iletilmiştir.

DeletedUser2658

Guest
Keşke bu güncellemelere envartede bulunan sağduyuyu kullanmaya çalışırken dahili bir hata oluştu diye bir hata veriyor onu düzeltmenin bir yoluda eklenseydi günlerdir mağdur durumdayım ve halen bir çözüm bulunamadı destek ekibine başvurup hatanın resminide atmama rağmen. Sizlerde biliyorsunuzki bu oyunda s.p herşey demektir ve tam sağlam s.p kazanacağım saldırılar yaparken sağduyu kullanamamak çok can sıkıcı bir durum.