Saldırı Yaptıgımız askerleri geri çeekebilme.

• Konuyu başlatan By.Tolga
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
saldırdıgmız askerleri istediğimiz zaman geri çekebilmeliyiz.
örnek veriyorum adamı casusladınız askeri az ve size yeticek kadar hesapladınız basabilecegi askeride hesapladınız. saldırı vurmadan önce tekrar casusladınız destek aldıgını düşünün bilerek vuruluyosunuz ve elinizden birşey gelmiyor. ? yada herhangi fake saldırılarda bu strateji oyunları için vazgeçiilmez birşey adama destek gelmesin diye yakınındaki ittifak arkadasınada saldırı gönderirim saldırının kime geldiğini anlıyamazlar fake saldırıyı son saniye geri çekerim destek atamamıs olur.

DeletedUser768

Guest
Saldırılar ilk 10 dakika içinde iptal edilebilir.Fakat daha uzun zaman dilimlerinde böyle birşey söz konusu değildir.
Ve bu sistem söylediğiniz gibi son anda saldırının iptalini önlemeyi amaçlar.Biraz kaba tabirle "Havlayan köpek ısırmaz" gibi bir olayı önlemek amacıyla böyle bir sistem var.
Yani ben saldırıyım sahte saldırı olsun son anda geri çekerim diye bir mantıkla zaten oyunda fazla barınamazsınız,güçlü oyunu bilen birisine yapıcağınız bu haraketle şehirleriniz elinizden gidebilir.
Sahte saldırımı yapmak istiyorsunuz,çok basit;
gereken sadece 595 odun , 500 taş ve 485 gümüş.1 adet taşıma kayığı ile 1 adet gladyatör basıp gönderirsiniz,saldırı geliyor sanabilir acemi bir oyuncu.Fakat söz bu saldırıya herhangi bir sürekli büyü yapmazsanız tecrübeli birisi bilgelik büyüsü ile saldırının sahte olduğunu anlayıp çok rahatlıkla sizinle dalga geçercesine şehrinizi alabilir ki bunun örnekleri de çoktur.

Bu sebeple saldırı iptal süresi şuanki sistemde makuldür ve değiştirilmesi şahsen hata olur.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
sizde iyi biliyorsunuzdur ki ilerleyen zamanlarda bir tasıma göndermekle olmuyor. ayrıca gönderdiğim saldırıya büyü yapmak o kadarda zor bir iş deil ilerleyen zamanlar da ;) bide su dediğiniz şeyi anlamadım gönderdiğim saldırıyla sehrimin gitmesi ne alak :) saldırı birimleriyle mi savunucam sehrimi ;)

DeletedUser

Guest
birde sunu belirmek isterim bu bölüm öneri bölümü ve herkes birşeyler önermiş siz ise bu önerilerin hepsine karsı çıkmısınız :) bnce su an ki sistemi eleştirebilirsiniz :) bu kadar kullanıcı kaybının sebeplerini düşünebilirsiniz oyun bu kadar mukemmelse sebebi nedir bu kaybın ;)

DeletedUser768

Guest
sizde iyi biliyorsunuzdur ki ilerleyen zamanlarda bir tasıma göndermekle olmuyor. ayrıca gönderdiğim saldırıya büyü yapmak o kadarda zor bir iş deil ilerleyen zamanlar da ;) bide su dediğiniz şeyi anlamadım gönderdiğim saldırıyla sehrimin gitmesi ne alak :) saldırı birimleriyle mi savunucam sehrimi ;)

3800 nüfus harcanmış bi şehirde minimum saldırı nüfusu 80.Yaklaşık %2.1 gibi bir orana denk geliyor bu.Sahte saldırı yapıcak biriside bunları hesaplayıp en az maliyetli saldırıları yapar.Ben yeni başlıyan birisi için sahte saldırının minimum değerlerini yazdım.

Sahte saldırı ile karşınızdaki kişiyi kışkırtıp yoğun bir saldırı almanız olağandır.Sonuçta karşınızdaki kişi yaptığınız bu aldatmacadan hoşlanmayıp sizin şehrinizi almak istiyebilir.Ve karşınızdaki kişide boş durucak değil, size saldırı çıkar ve sizin askerleriniz daha şehrinize dönmeden şehrinizde ayaklanma çıkarır.
Ayaklanma çıkardıktan sonra zaten şehri almak oyunu bilen birisi için çokta zor birşey değil.

birde sunu belirmek isterim bu bölüm öneri bölümü ve herkes birşeyler önermiş siz ise bu önerilerin hepsine karsı çıkmısınız :) bnce su an ki sistemi eleştirebilirsiniz :) bu kadar kullanıcı kaybının sebeplerini düşünebilirsiniz oyun bu kadar mukemmelse sebebi nedir bu kaybın ;)

Evet, bölüm adı öneriler.Ve buraya yapılan önerilerin hepsine herkes yorum yapabilir.Olumlu veya olumsuz, herkes görüşünü yazabilir.Hepsine karşı çıktığımdan bahsediyorsunuz,fakat önerilerin kaçını okudunuz acaba?
Tüm önerileri okuduktan söyle bir yorumda bulunabilirsiniz.

Oyuncu kayıplarının neden gerçekleştiği ise açıkça ortadadır,her yerde bunu yorumlamak saçmalıktan başka birşey olmaz...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
benim saldırım yoldayken ayaklanma çıkması bişey ifade etmez o yoldaki saldırı birimleri zaten. savunma sehri ayrıdır ve o askerler sabit durur bu yüzden oraya saldırı geldiğinde senin saldırınla bi alakası olmaz ve organize bir ittifaksan sana yeterince savunma gelebilir. ki kafadan savunmanın bir anlamı yok sadece koloninin önüne full nufuslu bi savunma koydugun zaman orayı kesebilcek bir kişi yoktur emin olabilirsin ;) koloniyle ates gemisi mi göndericek yoksa kara askerimi çok iyi ayarlaması lazım ki bir iki snyelik peş peşe saldırılar olmalı yoksa o şehri savunmak almaktan daha kolay olur ;)

DeletedUser

Guest
sunuda belirtmek isterim böyle bi durum olması dediğiniz gibi bi sorun yarattıgını varsayıyorm. bunu yapmak zorunda olmıcaksınız. bunun zararını kendiniz istediğiniz zamna çekersiniz. anlatabildim mi böyle bişey oldugunda sıkıntıya düşmek istemiyorsanz yapmassınız.;)

DeletedUser768

Guest
benim saldırım yoldayken ayaklanma çıkması bişey ifade etmez o yoldaki saldırı birimleri zaten. savunma sehri ayrıdır ve o askerler sabit durur bu yüzden oraya saldırı geldiğinde senin saldırınla bi alakası olmaz ve organize bir ittifaksan sana yeterince savunma gelebilir. ki kafadan savunmanın bir anlamı yok sadece koloninin önüne full nufuslu bi savunma koydugun zaman orayı kesebilcek bir kişi yoktur emin olabilirsin ;) koloniyle ates gemisi mi göndericek yoksa kara askerimi çok iyi ayarlaması lazım ki bir iki snyelik peş peşe saldırılar olmalı yoksa o şehri savunmak almaktan daha kolay olur ;)

sunuda belirtmek isterim böyle bi durum olması dediğiniz gibi bi sorun yarattıgını varsayıyorm. bunu yapmak zorunda olmıcaksınız. bunun zararını kendiniz istediğiniz zamna çekersiniz. anlatabildim mi böyle bişey oldugunda sıkıntıya düşmek istemiyorsanz yapmassınız.;)

Anlaşılan siz hala bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz,anlamanız için zorlayacak değilim.
1 2 saniyelik peşpeşe saldırı diyorsunuz buyrun Beta dünyasında THOR ittifakından birkaç konunun bulunduğu savaş raporları kısmı;
Beta ==> THOR ittifakı

Üye olduktan sonra burda bu şekil bir gereksiz bir polemiğe girmek yerine söz konusu konları incelemiş olsaydınız yorumlarınızın kesinlikle değişmiş olucağını görürdünüz...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
cevap bile vermiyorum, usta siz takılmayın arkadaşa -ertugs

DeletedUser

Guest
Duruma göre çekilebilsin ve her birlikten 1 kişi ölmesin

DeletedUser2553

Guest
Anlaşılan siz hala bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz,anlamanız için zorlayacak değilim.
1 2 saniyelik peşpeşe saldırı diyorsunuz buyrun Beta dünyasında THOR ittifakından birkaç konunun bulunduğu savaş raporları kısmı;
Beta ==> THOR ittifakı

Üye olduktan sonra burda bu şekil bir gereksiz bir polemiğe girmek yerine söz konusu konları incelemiş olsaydınız yorumlarınızın kesinlikle değişmiş olucağını görürdünüz...

İyi Forumlar
Şu thor ittifakının bazı oyuncuları hele hele kurucularından biri bot / multi kullanımından dolayı banlanmamamışmıydı :))))