[OYUN] Pers Fethi

DeletedUser

Guest
Merhabalar,

Pers fethini açıklayabilirmisiniz?
Tam olarak nedir? Yeni bir fetih türümü yoksa sadece bir etkinlik adından ibaretmi?

DeletedUser

Guest
Etkinlik konusu 3 gün erken açılsaydı bu konuyu açmama gerek kalmayacaktı, önceden bakmıştım teşekkürler :)

DeletedUser

Guest
Pers Fethi etkinligiyle ilgili cok sorun var. Bir kere ne kadar asker ve gemisi olmasi ile ilgili casus raporu olmasa bile, baslangicta ne kadar oldugu bildirile bilirdi. Her seferinde ne kadarini kestigimizi bilmesek de, en azindan nasil bir gucle savastigimizi bilirdik, ona gore hazirlik yapardik.

Hem bu oduller ittifaka verilir derken, her uyeye ayrica tum oduller mi veriliyor, yoksa ittifak odulu kazandi, aranizda paylasin mi deniyor. Eger ikinci durumsa, o zaman cok uyeli ittifaklarda birinci bitirsen bile pek bir sey kazanamiyorsun demektir. Trakya'nin Fethi, hatta shu demirci etkinliginden bile daha cok odul kazanmistim.

bir de bu etkinlik sehirleri her denizde birer tane ya, shimdi bir birine yakin ittifaklar nasil yapacak. Diyelim bir denizdeki sehre iki uc talip ittifak var. Birisi aldi. Digerleri baska denizlere mi yonelmeli, her seyi bastan mi baslatmali. Hic sehir olmayan denizlerde etkinlik sehrine gerek var miydi?

Hic te 5. yil etkinligine yakisan bir sey olmadi bence. Trakya'nin Fethi cok daha iyiydi. Resmen oyunu bir tarafa birakip Trakya'yla ugrasiyordum :)

DeletedUser2255

Guest
Bu etkinliği hangi mantıkla çıkardıysanız şaşarım fetih dünyasında kolo sokulduktan sonra destek verilir bu artemise destek yasak sorarım nasıl fetih yapılacak ??

DeletedUser

Guest
Sevgili Grepolis Oyuncuları Pers Fethi için gerekli açıklama ayrıntıları ile yapılmıştır lütfen dikkatli okuyunuz;

Konsept
Her dünyada Artemisia adında bir NPC olacak. Bu oyuncunun her denizde bir süper şehri olacak ve yenilmesi zor olacak. Artemisia'nın şehirlerini düşürmek için ittfakça çalışılması gerekecek ve bu nedenle ittifaktan biri süper şehri fethettiğinde ödüller tüm ittifaka verilecek. Ancak süper şehir fethedildiğinde normal şehre dönüşecek.

Artemisia'nın şehirlerini destekleyen birliklerden rapor gelmeyecek.
Artemisia'nın şehirleri büyülere bağışıklıdır.
Artemisia'nın şehirleri casuslanamaz.
Etkinlik barış dünyalarında etkin olmayacak (Hyperborea)
Şehirde Artemisia'nın birlikleri varken şeri desteklemek mümkün olmyacak.