Moral Uygulaması

DeletedUser

Guest
Bu moral seviyesinin nüfus ile alakali olmasi çok saçma adamla ayni anda oyuna başlamişiz ben günde 8-10 saat oyuna zaman harcamişim gelişmişim ama adam gelişememiş ben saldirdiğim zaman moral hep düşük oluyor.... Moral mantikli bir şey olsun ancak...oyuna başlangiç zamaniyla alakali olursa daha iyi olur... örneğin ben 50 gündür oynuyorum... 20 günlük adama saldirinca moralim düşük olsun ancak adamda 50 gün bende 50 olmuş oyunu oynamaya başlayali... Ben 50000 puandayim adam 10000 bu adama saldirirken moralim düşmemesi lazim böle adam oyundan soğuyor... Böle bir öneri yapmak istiyorum umarim değerlendirisiniz...
Yani nufusla değilde oyun süresi ile ilgili olsun moral kisacasi...

DeletedUser768

Guest
Bu moral seviyesinin nüfus ile alakali olmasi çok saçma adamla ayni anda oyuna başlamişiz ben günde 8-10 saat oyuna zaman harcamişim gelişmişim ama adam gelişememiş ben saldirdiğim zaman moral hep düşük oluyor.... Moral mantikli bir şey olsun ancak...oyuna başlangiç zamaniyla alakali olursa daha iyi olur... örneğin ben 50 gündür oynuyorum... 20 günlük adama saldirinca moralim düşük olsun ancak adamda 50 gün bende 50 olmuş oyunu oynamaya başlayali... Ben 50000 puandayim adam 10000 bu adama saldirirken moralim düşmemesi lazim böle adam oyundan soğuyor... Böle bir öneri yapmak istiyorum umarim değerlendirisiniz...
Yani nufusla değilde oyun süresi ile ilgili olsun moral kisacasi...

Dostları olan birisi 1 2 haftada 100k [1oo.ooo] puan yapabilir oyunu biliyorsa.O zaman size gelip saldırsa ne yaparsınız?
Sizde daha 500 asker yokken onda binlerce asker olduğunda saldırsa size ne yapıcaksınız?

Şahsen şuanda kullanılan moral sistemi gayet güzel ve mantıklı.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
Bencede mantıklı değil moral uygulamasının. Yanıbaşında sabit skorla bekleyen bir adam var ve habire etraftaki ittifak üyelerine saldırırken, çok rahat gezinebiliyor etraftaç cünkü biliyor ben kendine saldırırsam moral %35-45 arası olacak ve dünyanın savunma puanını alırken her 1 askeri benden 2 tane öldürecek. Bunun mantıklı bir tarafı yok bencede.

Dostları olan birisi 1 2 haftada 100k [1oo.ooo] puan yapabilir oyunu biliyorsa.O zaman size gelip saldırsa ne yaparsınız?
Sizde daha 500 asker yokken onda binlerce asker olduğunda saldırsa size ne yapıcaksınız?

Şahsen şuanda kullanılan moral sistemi gayet güzel ve mantıklı.

İyi Forumlar

Bu söylediginizin doğruluğu tartışılır. 2 haftada 100bin? hiç sanmıyorum. Gold harcayarak eyvallah mümkün ancak. Onun dışında bir yol göremiyorum. Özetle moral uygulamasının bana görede bir çekidüzene ihtiyacı var. Şuanki halinin amacının dışında sonuçlar ortaya çıkardığı açık.

DeletedUser

Guest
aynen dediğine katılıyorum... 2 haftada 100000 yapsın helal diyorum ben günde en az 10 saat harcıyorum ve tam 2 ay oldu... halen 70000 lerdeyim hangi babayiğit 2 haftada 100000 yapacakmış görelim... altınsız... tabi ki de...

DeletedUser768

Guest
Yazımı okursanız "dostları olan birisi" diye özellikle belirtmişim.
İlk başladığınızda yüklü miktarda hammadde desteği ile birem basmanız ne kadar sürer?
24 saatte 1 adet birem bassanız,size 1 günde 250 kayık dolusu asker kestirseler zaten enaz 20 kp eder bu,1 haftada 5. kültür seviyesine ulaştınız diyelim.4 5 gün sürer fakat abartılı bi şekilde hesaplıyalım.
Koloni gemisini basıp dostlarınızın size vericeği 13,716 puanıklık 4 şehri aldınız.kaç puan yaptı? 54,864 ilk baştaki şehrinizide verip yerine 13716 lık bi şehir aldınız ve saldırılara başladınız.Saldırı ile gelen savaş puanlarıyla günde çok rahat 20 25 kp basarsınız.Böylece 2 hafta içinde dostlarınızın yardımı ile 1oo.ooo puan kasmak o kadarda zor değil.Yeter ki dost diyebileceğiniz kişiler olsun.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
senin bu dedgin eski serverlarda olur o da imknsz gbi birsey. ki böyle birşey varsa da bununda bir cezası olmalıdır. herseye ceza veren insanlar bunu bos geçmemelidir ;)

DeletedUser768

Guest
senin bu dedgin eski serverlarda olur o da imknsz gbi birsey. ki böyle birşey varsa da bununda bir cezası olmalıdır. herseye ceza veren insanlar bunu bos geçmemelidir ;)

Eski yeni farketmez,en baştada dediğim gibi DOST diyebileceğin birkaç kişi olsun yeterli.

Ve bunada ceza verilemez,herhangi bir kurallara aykırılık yoktur.Şehir devretmek,asker kestirmek serbesttir ve sp kasmak amacıyla çok sık yapıldığı bilinmektedir...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
yazımı okursanız "dostları olan birisi" diye özellikle belirtmişim.
Ilk başladığınızda yüklü miktarda hammadde desteği ile birem basmanız ne kadar sürer?
24 saatte 1 adet birem bassanız,size 1 günde 250 kayık dolusu asker kestirseler zaten enaz 20 kp eder bu,1 haftada 5. Kültür seviyesine ulaştınız diyelim.4 5 gün sürer fakat abartılı bi şekilde hesaplıyalım.
Koloni gemisini basıp dostlarınızın size vericeği 13,716 puanıklık 4 şehri aldınız.kaç puan yaptı? 54,864 ilk baştaki şehrinizide verip yerine 13716 lık bi şehir aldınız ve saldırılara başladınız.saldırı ile gelen savaş puanlarıyla günde çok rahat 20 25 kp basarsınız.böylece 2 hafta içinde dostlarınızın yardımı ile 1oo.ooo puan kasmak o kadarda zor değil.yeter ki dost diyebileceğiniz kişiler olsun.

Iyi forumlar

dost dediğiniz kişiler multi dediğiniz kiŞiLER oluyor o zaman kim 13716 puanlik şehrini sana beleşten verir ki dost kavra mi her halde biraz farkli sizin....

DeletedUser768

Guest
dost dediğiniz kişiler multi dediğiniz kiŞiLER oluyor o zaman kim 13716 puanlik şehrini sana beleşten verir ki dost kavra mi her halde biraz farkli sizin....

Oyunda daha yenisiniz galiba veya asıl hesabınız değil bu yorum yazdığınız hesap,nickinizi oyunda hiç görmedim.
Ve sanırım sizde beni oyunda hiç görmediniz.Ve dostluk nedir daha anlamını bilmeden "multi" gibi bir iftirada bulunuyorsunuz.
Herşeyden önce sormak isterim multi kelimesinini anlamını biliyor musunuz yoksa öyle oyundan duyupta kullandığınız bir kelime mi?

Son olarak şunuda ekliyim,bir oyunda 1. olmak lider olmak büyük başarılar elde etmek önemli değil.Önemli olan dost diyebilidğin 1 2 kişi kazanabilmek ki ben çok fazlasını kazandım.Ondan bu şekil multi gibi "boş" ve gereksiz iftiralar ile kendinizi daha fazla yormamanızı tavsiye ederim.
Sonuçta kimin ne olduğu ortadadır...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
abicim iyi güzel diyosun da amway eta oyuncusu, senin bahsettiğin yeni açılmış serverlarda olmaz en azından 2-3 tane 300-400k'lık arkadaş lazım

DeletedUser768

Guest
abicim iyi güzel diyosun da amway eta oyuncusu, senin bahsettiğin yeni açılmış serverlarda olmaz en azından 2-3 tane 300-400k'lık arkadaş lazım

Konuya nasıl girdiğinizi anlamadım ve hitap tarzınızda çok yanlış,hitap tarzınızı düzeltmenizi tavsiye ederim...

Size vereceğim cevaba gelince ise ben hangi yorumda "yeni dünyalarda" gibi bir ifade kullanmışım alıntı ile belirtir misiniz.

İyi Forumlar

DeletedUser768

Guest

Tamda tahmin ettiğim gibi sadece laf olsun diye yapılmış bir yorum.Yorumdaki amaç ne yazan bile bilmiyordur şuanda belkide.Acaba biliyor mu?
Bence bu şekil davrananlara yorum yapmak bile gereksiz aslında,ama meydanı boş bırakmamak lazım.Değil mi?

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
ukalalık yapıp bunu kibar üslubuna saklıyosun ya tebrik ederim, madem öyle açıklıyorum

dediğin örnek yanlış bir kere,
zaten oyun ilerledikçe yeni başlayanlar uzaklaşıyo, eğer ki arkadaşların şehir devredecekse onların yakınında başlarsın yani senin örneğe göre 1 haftada 100k puan yapçak kişi örneğin 56. denizde arkadaşının yakınında başlar, ama 500k'lı oyuncuların olduğu tavsiye edilmeyen dünyaya yeni başlayanlar 58. denizde bu durumda bu kişiler savaşmayacağından moral zaten gerekli olmaz

amwayin teklifine göre yavaş gelişiyosa bunu avantajına kullanmamalı yani 56. denizde olup da 2 ayda 20k puan yapan tipleri de bu öneri ilgilendirmiyo

yeni açılan serverda dediğin örnek zaten geçersiz

bu durumda verdiğin çok uç örneğin, bu önerinin dengeni bozması mümkün değil

DeletedUser768

Guest
ukalalık yapıp bunu kibar üslubuna saklıyosun ya tebrik ederim, madem öyle açıklıyorum

dediğin örnek yanlış bir kere,
zaten oyun ilerledikçe yeni başlayanlar uzaklaşıyo, eğer ki arkadaşların şehir devredecekse onların yakınında başlarsın yani senin örneğe göre 1 haftada 100k puan yapçak kişi örneğin 56. denizde arkadaşının yakınında başlar, ama 500k'lı oyuncuların olduğu tavsiye edilmeyen dünyaya yeni başlayanlar 58. denizde bu durumda bu kişiler savaşmayacağından moral zaten gerekli olmaz

amwayin teklifine göre yavaş gelişiyosa bunu avantajına kullanmamalı yani 56. denizde olup da 2 ayda 20k puan yapan tipleri de bu öneri ilgilendirmiyo

yeni açılan serverda dediğin örnek zaten geçersiz

bu durumda verdiğin çok uç örneğin, bu önerinin dengeni bozması mümkün değil

Konuya nasıl girdiğinizi anlamadım ve hitap tarzınızda çok yanlış,hitap tarzınızı düzeltmenizi tavsiye ederim...

Size vereceğim cevaba gelince ise ben hangi yorumda "yeni dünyalarda" gibi bir ifade kullanmışım alıntı ile belirtir misiniz.

İyi Forumlar

Yeni başlıyanlarla savaşamayanlar arasındaki bağıntıyı nasıl kurdunuz anlamış değilim.Savaşmak isteyen ilk başta 5 gladyatör basıp saldırır o kadar zor birşey değil.

Ve bu arada hala cevap alamadım ben soruma,cevap veremiyecekseniz söyleyin de ona göre hareket edelim bizde. :)

Yavaş gelişenler içinde zaten savunma konusunda zayıf olur ve şehri alması kolay olur.

Denge bozmak gibi bir amacımda yok,zaten gerekte yok herşey ortadayken dengeyi bozmak yerine üflemek daha kolay olur. :)

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
bu tavrına devam dedim ama ödün vermiyosun ^^

demeye çalıştığım dünya gelişmiş olsa bile yeni başlıyanlar uzak denizlerden başlıyo, gelişmişlerse merkezi denizlerde, eğerki arkadaşınadn şehir alcaksan merkezde arkadaşının adasında başlıyosun uzakta değil, o açıdan biri 1 haftada 100k yapsa bile ki imkansıza yakın, bu 1 haftada 100k puan yapan kişi yeni başlayandan uzak oluyo..

DeletedUser

Guest
Yazımı okursanız "dostları olan birisi" diye özellikle belirtmişim.
İlk başladığınızda yüklü miktarda hammadde desteği ile birem basmanız ne kadar sürer?
24 saatte 1 adet birem bassanız,size 1 günde 250 kayık dolusu asker kestirseler zaten enaz 20 kp eder bu,1 haftada 5. kültür seviyesine ulaştınız diyelim.4 5 gün sürer fakat abartılı bi şekilde hesaplıyalım.
Koloni gemisini basıp dostlarınızın size vericeği 13,716 puanıklık 4 şehri aldınız.kaç puan yaptı? 54,864 ilk baştaki şehrinizide verip yerine 13716 lık bi şehir aldınız ve saldırılara başladınız.Saldırı ile gelen savaş puanlarıyla günde çok rahat 20 25 kp basarsınız.Böylece 2 hafta içinde dostlarınızın yardımı ile 1oo.ooo puan kasmak o kadarda zor değil.Yeter ki dost diyebileceğiniz kişiler olsun.

İyi Forumlar

Bina inşaat süreleri, asker basım süreleri ve akademi araştırma sürelerini unutmuşsunuz. :)