[OYUN] Fetih'i anlatıcak varmı ?

• Konuyu başlatan WaRRioRTheBesT
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Wiki rehberde sanki şiir okur gibi anlatmış bişey anlamadım birisi adım adım anlatsın lütfen:rolleyes:
Ne zaman ayaklanma çıkarıcaz ne zaman koloni gemisi yolluycaz koloni gemisi yolladıktan sonra ne kadar süre sayıyo destek yollamak gereklimi yoksa sadece saldırıcazmı bana bunlar gerekli :(

Ripor.JPG Bu Rapor tecrübesizlikten boşa gitti temizlemiştim şehri hâlbuki

DeletedUser

Guest
İlk saldırını fetih saldırısı olarak yollayacaksın bu saldırında koloni gemisini göndermezsin şehri vurduğun anda 12 saatten geriye doğru saymaya başlar. Ayaklanma başlatılıyor diye bu 12 saat dolduktan sonra saldırı yaptığın şehirde isyan başlatmış olursun. senin koloni geminin 2. 12 saatlik dilimin içerisinde şehirde olması gerekiyor şehri alabilmen için.

Saldırı yaparken saldırı seçeneğinin yanında iki tip saldırı şekli görebilirsin alt kısmında açılan menüde biri normal saldırıdır diğeri fetih saldırısı ilk saldırın fetih saldırısı 2. saldırın normal saldırı olmalı.

DeletedUser

Guest
2. 12saatlik saldırının son 5dk'sında yollasam olurmu ? Yada 2.saldırıda koloni gemisiyle beraber yolladığım saldırıya koloni gemisinden sonra giricek şekilde savunma yollasam kendi koloni gemimi vurmuş olurum ?

DeletedUser

Guest
Bu arada ayaklanmayı benim yerime başkası çıkarsa olurmu ?

DeletedUser

Guest
Ayaklanmayı başkası çıkartsa olur ama senin şehrinde de fetih araştırmasını yapmış olman gerekiyor.

DeletedUser

Guest
2. 12saatlik saldırının son 5dk'sında yollasam olurmu ? Yada 2.saldırıda koloni gemisiyle beraber yolladığım saldırıya koloni gemisinden sonra giricek şekilde savunma yollasam kendi koloni gemimi vurmuş olurum ?

son 5 dakikasında derken. bak şimdi o saldırında 2. saldırı dediğim kısımda 12 saat içinde şehrin içine girmesi gerkiyor koloni gemisinin yani şu 12-24 saat arasındaki dilimde koloni geminin şehre girmesi gerekiyor. koloni geminden sonra giren destek koloni gemine zarar vermez ama öncesinde girerse kendi askerlerin ile savaşmış olursun.

DeletedUser

Guest
Peki ayaklanmayı kimin çıkardığı önemlimi ? Arkadaş ayaklanma çıkartsa ben fetih yapabilirmiyim ?

DeletedUser

Guest
Peki ayaklanmayı kimin çıkardığı önemlimi ? Arkadaş ayaklanma çıkartsa ben fetih yapabilirmiyim ?

Merhaba bende daha fetih yapmada başarılı olamadım wiki de pek anlaşılır değil deneme yanılma yöntemi ile çözmeye çalışıyorum yardımcı olan yok pek bakınız wikide belirtilmiş.

S.Ayaklanmayı benim yerime bir müttefikim başlatabilir mi?

C.Hayır, sadece ayaklanma saldırısını gönderen oyuncu şehri ele geçirebilir.

DeletedUser

Guest
Benim aklıma takılan ise;

Ayaklanma Teknolojisi
Akademinizi 28. seviye yapmadan Ayaklanma araştırması yapamazsınız. Araştırmanın bedeli 12,000 odun, 12,000 taş ve 12,000 gümüştür. Bu kaynakları biriktirmek için depoyu 23, seviyeye çıkarmalısınız (seramik araştırması varsa 20 yeterli)

Buna uygun bir teknoloji bulamadım

DeletedUser

Guest
Ve ayaklan ile fetih arasında ne fark var ikiside aynı şeymi

DeletedUser

Guest
Fetih araştırmasını yaptığınız zaman bir şehre saldırıya tıkladığınız zaman altında iki seçenek yer alır
1. Normal saldırıdır
2. Ayaklanma saldırısıdır.

1. saldırıyı yaparsanız şehri yağmalar savaşır geri dönersiniz
2. saldırıya tıklayıp ordunuzu gönderirseniz askerleriniz savaşır galip gelirlerse peşine ayaklanma süresi başlar 12 saatten geri saymaya başlar.
Bir şehri feth edebilmeniz için ilk önce 2. saldırı şeklinde saldırınızı yollamanız gerekiyor bunda koloni gemisi olmayacak. ordu şehre girecek ayaklanma çıkartacak. 12 saatin süresi dolduğu anda 2. bir 12 saatlik süre başlar sizin koloni geminiz ve ordunuz işte bu süre içerisinde tekrar şehre girmesi gerekiyor şehri alabilmeniz için.