Fetih Dünyasının Aptallığı

• Konuyu başlatan whocanfly
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Anlatmak istediğim net anlaşılmamış olabilir. Biraz daha ayrıntı vermek gerekirsem 20:00:00 da kolonim giriyor diyelim tekrar. Ardına öyle bir saniyeye destek ve saldırı atmalıyım ki oyuncu bu koloni gemisini patlatmasın. Şaçmalık kısım ise şu;
Ben 19.59.59 a saldırı atsam bile veya 20.00.01 e destek atsam bile oyuncu yine de koloni gemisini patlatabiliyor. Nasıl olduğunu açıklayayım.
Eğer oyuncu koloninin önüne birem/asker koyup patlatmak isterse 19.59.59 a attığında (yani benim saldırımla aynı saniyede, yine de koloni patlıyor. 2.si ise oyuncu 20.00.01e saldırı attığında(benim desteklerimle aynı saniye de) yine de koloni gemisi patlıyor.

Nedeni ise şu; oyuncu ordusunu yanındaki bir şehre yollayıp çekmek istediğinde +-12 saniye faktörü etki etmiyor, bu da fetih dünyasında online süresi yüksek bir oyuncunun şehir kaybetmesini neredeyse imkansız hale getiriyor.

Neredeyse imkansız dedim çünkü tek yolu var. Desteği eğer 20.00.00 a yani koloni gemisi girişiyle aynı saniyeye ayarlarsanız(ki bunu yapmak %4 ihtimal) şehre koloni geminiz girer ve ardından o adam ordusunu çektiğinde patlamaması için dua edersiniz.

Bu durum oyunun saldırı sisteminin ne kadar aptal bir düzeni olduğunu gösterir.

NOT:1247 adlı oyuncuya yorum açılmıştır.

DeletedUser

Guest
Merhabalar whocanfly;

Bahsettiğiniz durumun değiştirilme gibi bir imkanı yoktur. Oyunun yapısı böyle. Eğer saldırı ve savunma durumlarında 2 oyuncu da aktif bir şekilde oyunda ise savunma yapan taraf biraz daha şanslı olabiliyor. Ancak kullandığınız yöntem doğru, saniyeleri bu şekil denk getirmeye çalışın. Oyunun stratejik bir değeri olmasını zaten bu sistem sağlıyor. Siz saniye ayarı yapıp denk getirmeye çalışırken oyuna gösterdiğiniz özen devreye giriyor. Eğer bu sistem olmasaydı bu kadar özen göstermeyen oyuncularda çok kolay fetihler yapabilirdi. Bence oyunda ilerlemeye devam edin, şehir sayılarınız çoğaldığında bu saniye olayı ve fetih yapmak bu kadar sıkıntı bir hal almaktan çıkacaktır. iyi oyunlar...

DeletedUser

Guest
Merhabalar whocanfly;

Bahsettiğiniz durumun değiştirilme gibi bir imkanı yoktur. Oyunun yapısı böyle. Eğer saldırı ve savunma durumlarında 2 oyuncu da aktif bir şekilde oyunda ise savunma yapan taraf biraz daha şanslı olabiliyor. Ancak kullandığınız yöntem doğru, saniyeleri bu şekil denk getirmeye çalışın. Oyunun stratejik bir değeri olmasını zaten bu sistem sağlıyor. Siz saniye ayarı yapıp denk getirmeye çalışırken oyuna gösterdiğiniz özen devreye giriyor. Eğer bu sistem olmasaydı bu kadar özen göstermeyen oyuncularda çok kolay fetihler yapabilirdi. Bence oyunda ilerlemeye devam edin, şehir sayılarınız çoğaldığında bu saniye olayı ve fetih yapmak bu kadar sıkıntı bir hal almaktan çıkacaktır. iyi oyunlar...

Oyuna yeni başladım falan mı sandınız??? Lol

DeletedUser768

Guest
Kolay şeylerden zevk almak istiyenler için oyunun daha kolay versiyon mevcut.Köy kurma oyunları içersinde en eski olanı;Romalı,Galyalı ve Cermen gibi 3 seçenekli bir oyun diyerek isim vermeden ima ediyim.

Grepolis oyunu ise daha profesyonel oyuncular için,şans faktörü ve hesap-kitap yapanın yanında aktif olanların kazandığı bir oyundur.
Beta dünyasında şehir fetihi için 3 saat hesaplama yapıp şans faktörünü ve +-12 saniye farkını hesaplıyarak şehir fetihi yaptığımız olmuştu.

+-12 sn için kısa bir taktik veriyim isterseniz,yoksa daha çok mağdur olursunuz;
1.)Göndermek istediğiniz saniyede hiçbir zaman saldırı komutu vermeyin.
Nedeni %96 ihtimalle tıklandığından farklı bir saniyede saldırı girer şehire.
2.)İstediğiniz saniyede girmediyse saldırı enaz 3 deneme hakkınız daha var.Hızlıca saldırıyı iptal edip tekrar göndererek istediğiniz saniyeye tutturmayı deniyebilirsiniz.
Beta dünyasında 5 kez deneme sonucu tutturmuştum +12 saniye ile. :)

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
Kolay şeylerden zevk almak istiyenler için oyunun daha kolay versiyon mevcut.Köy kurma oyunları içersinde en eski olanı;Romalı,Galyalı ve Cermen gibi 3 seçenekli bir oyun diyerek isim vermeden ima ediyim.

Grepolis oyunu ise daha profesyonel oyuncular için,şans faktörü ve hesap-kitap yapanın yanında aktif olanların kazandığı bir oyundur.
Beta dünyasında şehir fetihi için 3 saat hesaplama yapıp şans faktörünü ve +-12 saniye farkını hesaplıyarak şehir fetihi yaptığımız olmuştu.

+-12 sn için kısa bir taktik veriyim isterseniz,yoksa daha çok mağdur olursunuz;
1.)Göndermek istediğiniz saniyede hiçbir zaman saldırı komutu vermeyin.
Nedeni %96 ihtimalle tıklandığından farklı bir saniyede saldırı girer şehire.
2.)İstediğiniz saniyede girmediyse saldırı enaz 3 deneme hakkınız daha var.Hızlıca saldırıyı iptal edip tekrar göndererek istediğiniz saniyeye tutturmayı deniyebilirsiniz.
Beta dünyasında 5 kez deneme sonucu tutturmuştum +12 saniye ile. :)

İyi Forumlar

Galiba o oyunu çok fazla oynadınız, ordan biliyorsunuz :)) tam size göre bir oyun zaten buraya hiç gelmemeliydiniz.

Gerekli düzenlemeleri yaptığınız için teşekkürler, artık daha şansa bağlı bir oyun oldu. Şehir almak ve vermek daha da kolaylaştı teşekkürler...