Biremlerin Yetersiz Kalması

DeletedUser

Guest
Bu bir hatadan çok oyun dizaynındaki bir açık. Eğer Buriotalar'ın nüfusu veya gereken hammadde fiyatı artırılmazsa oyundaki mantıklı tek savunma gemisi Buriotalar olacaktır.

DeletedUser457

Guest
Bunda bir hata ya da dizayda açık yok.
Buriotalar, Taşıma Kayıkları, Hızlı Taşıma Gemileri, Koloni Gemileri veya Hydralar 'ni batırmaz. Buriotalar, SADECE Biremler, Triremler ve Ateş Gemileri 'ni yok edebilir.
Şöyle bir senaryo yazarsak;
Sizde 50 Buriota var, saldırı yapanda ise 5 ateş gemisi + 50 taşıma kayığı + 1300 asker var.
Savaş sonucu siz 5 buriota, saldıran ise 5 ateş gemisi kaybeder.
Eğer sizde 50 buriota yerine 50 birem olsa idi, 5 ateş gemisini yanında 50 taşıma kayığınıda batırır, ve tek asker karaya çıkamadan hepsi denize dökülürdü.

DeletedUser

Guest
Bunda bir hata ya da dizayda açık yok.
Buriotalar, Taşıma Kayıkları, Hızlı Taşıma Gemileri, Koloni Gemileri veya Hydralar 'ni batırmaz. Buriotalar, SADECE Biremler, Triremler ve Ateş Gemileri 'ni yok edebilir.
Şöyle bir senaryo yazarsak;
Sizde 50 Buriota var, saldırı yapanda ise 5 ateş gemisi + 50 taşıma kayığı + 1300 asker var.
Savaş sonucu siz 5 buriota, saldıran ise 5 ateş gemisi kaybeder.
Eğer sizde 50 buriota yerine 50 birem olsa idi, 5 ateş gemisini yanında 50 taşıma kayığınıda batırır, ve tek asker karaya çıkamadan hepsi denize dökülürdü.

Ben zaten donanmanın tamamı Bruiota ile olsun demiyorum. 1 Tane Ateş gemisi yeterli zaten kayıkları kesmek için. Geri kalanı Buriota olsun diyorum.