Başkent Uygulaması

DeletedUser

Guest
Şu sistemde yeni başlayanların oyuna tutunması imkansız duruma gelmiş. Yeni oyuncular, eski klan ve oyuncuların kölesi yapılmış. Oyunda yeni bir klan kurup tutunmanız neredeyse imkansız. Ancak güçlü klanlara yanaşarak oyunda tutunabiliyorsunuz. Klana girmeme gibi bir lüksünüz zaten yok. Aksi halde haftalarca uğraştığınız şehir elinizden alınıyor ve bir anda sıfıra oturuyorsunuz ve her şeye en baştan başlamanız gerekiyor ki bu genelde oyuncunun oyunu bırakması demek. Ben "Başkent Sistemi" gelmeli. Bir çok oyunda uygulanıyor peki nedir bu sistem? Bu sistem ile oyuncunun başkent seçtiği şehir koruma altına alınıyor ve fetih saldırıları düzenlenemiyor. Sadece normal saldırıyla yağma yapılabiliyor. Böylelikle herkesin güvenceye aldığı bir şehri oluyor fetih işlemi diğer şehirler üzerinden yapılıyor ve savaşlar böyle devam ediyor. Böylelikle durumu kötüye giden oyuncuya kendini toplama imkanı veriliyor aynı zamanda yeni başlayan tek şehri olanlar korunuyor. Sistemle oyuncu sayısının da gözle görünür şekilde artacağına inanıyorum.

DeletedUser2324

Guest
Dediğiniz gibi bende daha 10-15 günlük bir oyuncuyum tabi ki kaç senedir bu tür oyunlar içerisindeyiz başkent sistemi çok mantıklı gözüküyor çok uzatmak istemiyorum bu sistem çoğu şeyi gerçekten değiştirir yeni oyunculara da yardımcı olur güzel düşünmüşsünüz.

DeletedUser

Guest
Bencede mantıklı süreklilik kazanir oyun yeni başlayan yada oyunda yalnız kalan kişiler örgütlenmiş klan ve ittifak lar bitiriyor bu sefer sıfırdan başlasam tekrar aynısı olabilir dendiği için birakiyolar oyunu ancak arkadaşın dediği gibi başkent secilse hem geriye düşen adam toparlanmaya çalışır hatta bence Altun satışlarında artar. Tekrardan kurulmak icin

DeletedUser

Guest
Şu sistemde yeni başlayanların oyuna tutunması imkansız duruma gelmiş. Yeni oyuncular, eski klan ve oyuncuların kölesi yapılmış. Oyunda yeni bir klan kurup tutunmanız neredeyse imkansız. Ancak güçlü klanlara yanaşarak oyunda tutunabiliyorsunuz. Klana girmeme gibi bir lüksünüz zaten yok. Aksi halde haftalarca uğraştığınız şehir elinizden alınıyor ve bir anda sıfıra oturuyorsunuz ve her şeye en baştan başlamanız gerekiyor ki bu genelde oyuncunun oyunu bırakması demek. Ben "Başkent Sistemi" gelmeli. Bir çok oyunda uygulanıyor peki nedir bu sistem? Bu sistem ile oyuncunun başkent seçtiği şehir koruma altına alınıyor ve fetih saldırıları düzenlenemiyor. Sadece normal saldırıyla yağma yapılabiliyor. Böylelikle herkesin güvenceye aldığı bir şehri oluyor fetih işlemi diğer şehirler üzerinden yapılıyor ve savaşlar böyle devam ediyor. Böylelikle durumu kötüye giden oyuncuya kendini toplama imkanı veriliyor aynı zamanda yeni başlayan tek şehri olanlar korunuyor. Sistemle oyuncu sayısının da gözle görünür şekilde artacağına inanıyorum.

Çok mantıklı. Oyunun Wiki sayfasında okuduğum kadarıyla " Her şeyinizi aldılar mı? Merak etmeyin, Grepolis'te bu sonunuz demek değildir. Şehrinizi ele geçirdilerse baştan başlayabilir ve yaşadıklarınızdan ders alarak aynı hataları tekrar yapmazsınız. " denmiş. Hani tüm gün verilen emek, kalınan online süre boşa gidecek, ben istila edilicem ve yeniden en baştan başlıcam he ? İmkansız diyebilirim. Bunun yerine arkadaşımın önerisi gibi olsa çok iyi olabilir. Hiç değilse içimdeki strateji kurma isteği yıkılmamış olur. Bu öneriyi kesinlikle destekliyorum. İyi forumlar

DeletedUser1845

Guest
Katılıyorum bende düşüncenize, başımdan geçen olaylar 3 defa tekrar başladım ve sonun da büyük ittifaklar arasına girdim ve rahatladım. :)