[OYUN] Yardımcı Yazılımlar Hakkında

• Konuyu başlatan melindaemirhan
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Yurtdışı Grepolis sunucularında kullanılan bir çok yardımcı program, Türkiye grepolis sunucularında bir çok oyuncu tarafından kullanılmakta ve bu yazılımları kullanan oyunculara "bot kullanmaktan" diye ceza verilmekte.

Türkiye Grepolis sunucularında kullanmak üzere izin verilen oyun içi yardımcı rapor dönüştürücüleri hangileridir? yetkililerden bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

Aşağıda en çok kullanılan rapor dönüştürücü programları yazıyorum bunların hangisinin kullanımı yasak öğrenebilir miyiz?

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Guest
Yetkililerimiz bize Türkiye Grepolis sunucularında hangi yardımcı programların kullanılmasının serbest olduğunu söyleyebilirler mi?

DeletedUser2269

Guest
En yakın sürede onaylanmış yazılımları sizinle paylaşacağım.

DeletedUser2523

Guest
bu konuya bi açıklık çok kısa surede gelırse cok faydalı olur suanda bulundugum dunya olan sıgma da muhtemel bu sebeplerden dolayı bot adı altında ceza yedım ve bot kullanmadıgım ıcın bu konu benım ıcın ve tum oyuncular ıcın önem arzedıyor.konuyu takıp etmekteyız lutfen çalışmalarınızı hızlandırın 3 gunluk 7 gunluk cezalar oyuncu kaybetmenıze neden oluyor allahdan 4-5 yıllık oyuncuyuz kopamıyoruz gelıyoruz yıne..

DeletedUser2959

Guest
İyi Akşamlar,

Bende zamanında bazı programlardan ceza yiyen arkadaşları duymuştum ama çoğunlukla bakıldığında bu programları birçok kişi tarafından kullanmakta ceza yememek için destek sistemine yazdım ve aldığım cevap liwetden Report Converter programının yasak olmadığı oldu diğer programlar ile alakalı da bizim yerimize tıklama yapmıyorsa yasak olmayacağını belirtmiştir yani diğer kullanılan programlarda dikkat edilmesi gereken nokta bizim yerimize işlem yapmamasıdır.

DeletedUser2269

Guest
Aslında burada program olarak değil de şu şekilde bir açıklama yapabilirim.

Otomatik olarak oyuna giren bot, tarayıcı eklentileri (Greasemonkey,Tampermonkey)vb.. sizin yerinize tıklama yapan scriptler, eklentiler ve programlar kullanılması yasaktır.

Harita görüntüleyici, seyahat süresi hesaplama, terk edilmiş yer bulma, saldırı planlayıcısı gibi scriptler kullanılabilir.

DeletedUser

Guest
kullandığım için soruyorum; DIO-Tools ve GRC Tools kullanım izni var mı?

DeletedUser2523

Guest
bende en.grepolis forumunda aynen bizim bu başlık altında paylaşılan ve bir çok oyuncunun kullandığı MOLE HOLE - Reports Converter programı bilgisayarımda yüklüydü ve sigma dünyasında bot kullanmaktan ceza aldım.

DeletedUser2269

Guest
Bazı yazılımlar Greasemonkey gibi tarayıcı eklentileri ister. Bu eklentileri kullanmak yasaktır. Bu yüzden işlem yapılmış olabilir.

DeletedUser

Guest
GRCR Tools programını kullanmak için Tampermonkey kurulmak zorunda bu eklenti de yasaklı mı?

DeletedUser

Guest
yurt dışı grepolis yöneticileri forumda game script kısmında izin verilenleri link vererek açıkça yazmışlar, bizde de açıkça izin verilenleri yazar mısınız.

Hello players and forum goers,

Below is a list of all approved scripts. Each of these scripts have been reviewed by the Product manager for Grepolis, if you do not see a script on the list that you wish to use please either submit a ticket or ask below. The same goes if you have any queries regarding any of the scripts on the list. Under no circumstances should you use a script without it first being approved. Thank you for your co-operation.

Approved scripts:
Quack toolset - A useful collection of tools and tweaks all in one script.
Back button for player profiles - Allows you to go back to the last players profile you were looking at.
Attack alarm - Sets off an alarm when you receive a new incoming attack.
Grepolis report Converter - Converts a report into BB codes, also includes several other small features.
Transport calculator - This script calculates how the remaining population should be distributed and whether transport ships or land units should be destroyed.
Time calculator
Offline tool - A collection of tools such as a map viewer, travel time indicator as well as more.
DIO-Tools - A useful collection of tools.

Liwet

Community Manager
Grepolis Takımı
Community Manager
Biz bu şekilde listelemiyoruz. Çünkü programlar her gün yenileniyor ve yeni özellikler eklenebiliyor. Bugün izin verdiğimiz bir programa yarın otomatik tıklama özelliği eklenebilir ve bunu kullanmak ceza almanıza sebep olabilir.