[OYUN] Veri Gizliliği Kanunu

• Konuyu başlatan DeletedUser3223
  • Başlangıç tarihi

Yeni sistemde Veri Gizliliği Konusu

• Veri Gizliliği Kararı Doğrudur Bilgi Verilmemeli

Oylar: 0 0,0%
  • Karar Yanlış Oyunculara Bilgi Verilmelidir

Oylar: 5 100,0%

• Toplam oy kullanan
    5

DeletedUser3223

Guest
Yeni sistemde kural İhlali yapan oyuncunun sonucu ile ilgili bilgi verilmiyor.Nedeni ise veri gizliliği kanunu

Şimdi bu hususda benim aklıma takılan birşey var veri gizliliği kanunu

MADDE 1
– (1) Bu Kanunun amacı, kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasları düzenlemektir.

Bu kural kişinin gizliliğini korumak amacıyla yapıldı fakat oyunda kurallara uymayan bir kişinin veri gizliliği ile bilgi verilmemesi etik değil bence kişinin kurallara saygısı oyuna saygısı yok oyuncuya saygısı yok.Bot,multi hesap,küfür bu gibi kuralsızlıkları yapacak şikayetin sonucunu bilmeyecez adam ailevi değerlerime küfür ediyor şikayet ediyorum incelenecek fakat bilgi verilmeyecek bu koca bir saçmalık onun veri gizliliği varsa bize de bilgi verme hakkı vardır.Diğer Strateji Oyunlarında Banlılar Listesi var Grepolis de bilgi verilmiyor bu konuda bir anket düşünüyorum sizin fikirleriniz nelerdir dostlar

DeletedUser2969

Guest
Tamamen yapılan sikayetleri azaltmaya yönelik bir hamle yoksa veri gizliligi kanunu felan hikaye,
Dedigin gibi ban list olması lazım, hatta biz sikayet etmeden ceza vermeleri lazım. Oyuncu napsın böyle bir mekanizma yok. Yapılan sahtekarlıklar ortada mecbur davranıyor sikayete