Tatil Modu Neden Ücretli

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
Bir çok oyun oynadım aynı stratejide. Fakat ilk defa tatil modunun ücretli olduğu oyuna denk geldim.

Mesela oyuncunun işleri yoğun 2 hafta oyuna giremiyecek. Biliyorsunuz uzun süre girmeyince hesap silinir yada hayalete düşer. Adam bu yüzden tatile almak zorunda. Fakat diğer oyunlarda tatile aal biliyorsun köyünü yani hesabını. Burada neden paralı tatil modu ?

Yani tatil modundan ne oluyor da ücretli bu oyunda ?

DeletedUser

Guest
Çok saçma olmuş.

Sadece ama sadece para tuzağı derler ya aynı o meseleden. Paran varsa tatile alırsın.

Böyle bir şey olamaz :)

DeletedUser

Guest
kesinlikle katılıyorum. tamam para kazanmaları lazım bu oyunu yapan maaşlı eleman çalıştıran bir şirket sonuçta, babalarının hayrına yapmıyorlar bu oyunu tabii ki para kazanmaları lazım ancak tatil modunu paralı yapmaları gerçekten saçma birşey.

DeletedUser

Guest
,
Bir çok oyun oynadım aynı stratejide. Fakat ilk defa tatil modunun ücretli olduğu oyuna denk geldim.

Mesela oyuncunun işleri yoğun 2 hafta oyuna giremiyecek. Biliyorsunuz uzun süre girmeyince hesap silinir yada hayalete düşer. Adam bu yüzden tatile almak zorunda. Fakat diğer oyunlarda tatile aal biliyorsun köyünü yani hesabını. Burada neden paralı tatil modu ?

Yani tatil modundan ne oluyor da ücretli bu oyunda ?

Adam Haklı Beyler...

DeletedUser

Guest
"Yılda toplam 42 gün tatil modunu kullanabilirsin" Burada ücretle 42 gün tatile alacağınız yazmıyor. O ifadenin bulunduğu bilgi yazısında, ekstra süre talep halinde başka oyunculara karşı avantaj sağlayabilecek bir durum için bedel odenmesi gerektiği yazıyor. 350 gün tatil yapabilirsiniz dense de sizler niye geri kalan 15 gunu ucretle satiyorsunuz diyeceksiniz.
Takdir edersiniz ki bu tür oyunlar ticaret için tasarlanıyor. Oyun şirketleri para kazanmak için mevcutlar. Geliştirici ücretleri, sunucu ücretleri, vergiler vs. bunlar için nasıl ki oyun şirketi niye para ödüyoruz diyemiyorsa sizin de dilediğinizde ücretsiz oynama hakkınız olan bu oyun için niye para ödeyeceğiz sorusunu sormanızı pek doğru bulmuyorum.
Ekstra özellik satın alan oyuncular, diğer oyunculara nazaran avantajları olsun diyerek alırlar. Siz 30 gun kullanın diye size sunulan trial programların, süre sonunda vazgectik istediğiniz kadar kullanın biz can sıkıntısına yapmıştık programı şeklinde lanse edildiğini duydunuz mu?
O kadar oyun oynayıp, onca oyunun amme hizmeti olarak yapılmadığını anlamış olmanızı beklerdim. Aylık aidatla girilen oyunların yanında ücretsiz oyun ortamı sunulan bir yer bırakın da birşeyler kazansın.

DeletedUser

Guest
Bence bu oyuna girip oynamak için vakit ayırmak gerekiyor ve önemli bi vakit günde bikaç saat...
az online olan insanlar zaten oyunu oynamıyorlar, bu insanlar niye para versin
öte yandan oyuna vakit ayıranlar zaten tatile de çıksa bi yerden bağlanıp bakar.. :)
Parada verir zamanınıda :)

DeletedUser

Guest
"Yılda toplam 42 gün tatil modunu kullanabilirsin" Burada ücretle 42 gün tatile alacağınız yazmıyor. O ifadenin bulunduğu bilgi yazısında, ekstra süre talep halinde başka oyunculara karşı avantaj sağlayabilecek bir durum için bedel odenmesi gerektiği yazıyor. 350 gün tatil yapabilirsiniz dense de sizler niye geri kalan 15 gunu ucretle satiyorsunuz diyeceksiniz.
Takdir edersiniz ki bu tür oyunlar ticaret için tasarlanıyor. Oyun şirketleri para kazanmak için mevcutlar. Geliştirici ücretleri, sunucu ücretleri, vergiler vs. bunlar için nasıl ki oyun şirketi niye para ödüyoruz diyemiyorsa sizin de dilediğinizde ücretsiz oynama hakkınız olan bu oyun için niye para ödeyeceğiz sorusunu sormanızı pek doğru bulmuyorum.
Ekstra özellik satın alan oyuncular, diğer oyunculara nazaran avantajları olsun diyerek alırlar. Siz 30 gun kullanın diye size sunulan trial programların, süre sonunda vazgectik istediğiniz kadar kullanın biz can sıkıntısına yapmıştık programı şeklinde lanse edildiğini duydunuz mu?
O kadar oyun oynayıp, onca oyunun amme hizmeti olarak yapılmadığını anlamış olmanızı beklerdim. Aylık aidatla girilen oyunların yanında ücretsiz oyun ortamı sunulan bir yer bırakın da birşeyler kazansın.

1 yılda 42 gün tatil bedava kalanı ücrete dahil diyorsunuz.
Birde şu açıdan düşünün. Oyun Türkiyede tutuldu gidiyor. İlk açıldığı günden beri oynuyan birisi var bir aksilik oldu 2-3 hafta tatile alması gerekecek hesabını. Ama 42 günlük tatilinide kullanmış halbuki. Eeeee adam şimdi cebinden para verip tatile alıcak hesabını. Bu mu sizin ticaret anlayışınız. Online bir oyundan arsa satamazsınız yada maden ocaklarını kiralatamazsınız millete. Bir ticaret için tatili paralı yapmanız çok saçma.

Benim yıllardan beri oynadığım oyunlar var kafama göre tatile alıp çıkıyorum. İnternetim kesiliyor 2 haftada geliyor tatile alıyorum gelince girip devam ediyorum. Benim internetim öyle yıllık deyil 3 ayda 1 kesiliyor Buda demek oluyor ki yılda en az 4 defa kesiliyor bu da en az 50 günlük bir ofline olmaya denk geliyor.

Yani ben şimdi diğer oyunlarımı para ödemeden tatile alıyorum sizinkini tatile almak için birde para mı vericem.

Sizin amacınız hizmet sunmak deyil sadece ama sadece para kazanmak. Zaten bunuda bir üst mesajınızda belirttiniz.

DeletedUser

Guest
Ücretsiz oynadığınız bir oyunu o öyle de siz niye böylesiniz şeklinde şikayet usullü kıyaslayamazsınız. Her oyunun kendine göre pazarlama stratejileri vardır. Bu oyun da ücretsiz 42 gün hesabı tatile alma seçeneği sunmuş. Siz kendi açınızdan bakıyorsunuz, bir de başka bir oyuncu modeline bakalım. Bu modeli de kendime odaklayayım.

Diyelim ki ben hergün asgari 5 saat aktif olarak oyunu oynuyorum. Bulunduğum adada ve adamı çevreleyen adalarda 15 oyuncu şehri bulunuyor. Sıralamada iyi yerlere gelmem için mecburen etrafımdaki şehirlere saldırıp, yağmalayıp, hatta fethetmem gerekiyor. Şimdi çevredeki bu 15 oyuncu düzenli olarak 1 hafta oynuyor 2 hafta tatile aliyorsa hesaplarını ben kimle savaşıp oyunun zevkini alacağım? Kendi şehrimde hammadde biriktirip kademe basabilmeyi mi beklemeliyim günlerce? Ya da 175 puanla oyuna başlayıp bir daha girmeyen şehirlere 50 60 moral seviyesiyle 100 hammadde için mi saldırayım? Hadi diyelim ki bir süre böyle idare ettim. Benim şehrim geliştikçe tatildeki şehirler geride kalıp benim moral yüzdemi geriye çekmeyecekler mi? 100 askerle rahat saldırabilecegim şehirlere 400 askerle saldırıp yarısının telef olması bana nasıl bir oyun zevki verebilir? Ee şehrim büyüdü araştırmalarımı da yaptım, ekstra şehir almanın zamanı gelmedi mi? Kime saldıracağım? 24 saatlik mesafeye koloni gemisi yollayıp ardından, insallah destek gelmemiştir oraya diye oturup dua mı etmeliyim?

Oyun harikalar çağına geçtiğinde ne olacak peki? Bir adada dünya harikası inşa edebilmek için o adanın tamamının aynı ittifaka ait olması gerekecek. O adada alakasız bir ittifak oyuncusu 6 ay tatile alsa kim nasıl inşa edebilecek o yapıyı? O oyuncunun keyfi beklenip tatilden dönmesi için dua mı edilecek? Böyle bir engel konmuş ki birileri başkalarının oyun keyfini hiçe saymayıp, sırf inat olsun diye yapı insasını engellemesin.

Tatil süresi kısıtlanacak ki gerçekten oyunu oynamak isteyenler, şehirleri silinmesin diye 1 saat de olsa oyuna girmek zorunda olacaklar. Ya da onlara premium alternatifi sunulmuş, avantaj sağlamak için o özelliği kullanacaklar. Senenin 6 ayını tatilde geçirecek oyuncu, artık gerçekten zaman ayırıp oynayabileceği zaman mevcut serverda ya da yeni açılacak serverlarda şansını denemeli. Bugün oyunun açılışının 41. günü ve oyun 1.si 15000 puanda, 41 gündür tatilde olan birisi? 175 puanda; 1. oyuncunun o oyuncuya saldırma ihtimali varmıdır? Heleki savunmasında 100 tane gladyatör varsa? 100 gladyatörü yok etmek için 400 birim feda edebilecek mi? Ben de bir oyuncuyum sizler de bir oyuncusunuz nedense çoğumuz hep bana diyenlerdeniz, InnoGames belki sizi eğlendirmek için burada ama hiçbir oyuncu başkaları eğlensin diye burada değil. Eğlenmek isteyen sunulan bu şartlarda oynamayı kabul etmiş kişilerdir. Kabullenemeyen başka alternatifler değerlendirmeli.

Yine tekrar edeyim;

InnoGames Grepolis ile para kazanmak için oyun hizmeti sunuyor. Ben 13 yıldır oyun piyasasındayım henüz hayrına oyun geliştirip sunucu açan, oyun oynatan şirket görmedim. Görebileceğimi de sanmıyorum; hayırseverlik okul yaptırarak, hastane yaptırarak, öğrencilere burs vererek vs... olur. Oyun yapıp oynatarak hayır yapıldığını görmedim, görmesem de gözlerim açık gitmez.

DeletedUser

Guest
Süper Modumuz Haklı Arkadaşlar Para Kazanmadan Bizlere Yeni Oyunlar, Programlar Sunmaz Kimse Boşuna Kimsenin Moralini Bozmayın Bu Tür Konularlada Güzelce Zevkli Bir Şekilde Oyunumuzu Oynayalım.

DeletedUser

Guest
Oyunu kimse bize zorla oynatmıyor. Bu oyunun şartları bunlar arkadaşlar, oynamak yada oynamamak yine bizim seçimimizdir.

DeletedUser

Guest
:) ücretsiz oyunmuş. ücretli yapın o zman madem şikayet ediyorsunuz para kazanmak için diye bu oyun. paralı yapın oyunu tamamen bakın bakalım sizden başka kişi kalıcakmı oyun içerisinde. Konuya bir yetkili açıklama yapar diğerleri o safa geçer.

Ama kimse düşünmüyorki bu oyun oyunculara hizmet veriyor. Oyunda oyuncu olmadığı sürece oyunda olmaz parada kazanamaz sistem. Hayrına oyun geliştiren dediniz demi :) İsterseniz 1 örnek veriyim reklam amaçlı olmazsa. 2008 yılından beri ordayım oyun yönetimi her zaman oyun için geliştirmeler yapıyor tatil moduda ücretsiz yıllardır ordayım kafama göre tatile alıyorum girmediğim sıralarda. Veriyim mi isim.

Yarın oyun geliştiği zaman herkes saldırı almaya başlıyacak. İşi gücü olup oyuna giremiyen arkadaşlar olucak vakit ayıramıyacaklar onlar tatile almak zorunta kalıcaklar. Ama 42 gün sınırı var bundan fazlası paralı. Bunu hiç bir oyuncu düşünmüyor yarın oyun gelişince oyundakiler güçlenmiş olucak en güçlü kadar.

Mr.Storm

Takım Lideri
Grepolis Takımı
Takım Lideri
Diğer benzer oyunların aksine Grepolis dünyalarının bir amacı vardır ve bu amaca erişildiğinde o dünya gereksinimleri yerine getirilmiş olacaktır.

Bu amaç öncelikle Harikalar Çağına erişmek, daha sonra ise Dünya Harikalarını yaparak hakimiyeti ele geçirmektir.

Harikalar Çağına erişilebilmesi için gereken koşullardan biri adanın tamamen 1 ittifak tarafından kontrol altına alınmasıdır ki bu da ancak her şehri ele geçirmekle mümkün olmaktadır.Tüm şehirlerin ele geçirilebilmesini ve amaca ulaşılmasını sağlayabilmek amacı ile Tatil Modu diğer oyunlardan farklı olarak kısıtlı tutulmuştur.

Tatil günlerini bitirmiş olsa bile çok acil bir durumda oyuncunun mağdur olmaması için premium olarak sahip olabileceği ilave tatil günleri sunulmuştur ki bu da ücresiz olarak sunulanın aksine çok kısa bir süredir.

Grepolis oyununun özellikleri doğrultusundan hiç bir zaman bir oyuncunun 2 ay, 3 ay gibi tatil dönemine girmesi mümkün olamaz. Çünkü bu durum adsında bulunan diğer oyuncuları zora sokacaktır. Farklı taraflara çekilerek tartışmanın boyutunun değişmesini engellemek amacı ile konuya verilen cevap sonrası konu tarafımdan kapatılmıştır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.