Tanrılar Büyüler ve Fonksiyonelliği

• Konuyu başlatan SoneRR35
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Bir şehirde farklı bir tanrıya taptığı için mitolojik birimler ile desteklenemiyor olması oyunu çok kısıtlıyor
bir saldırı aldığımızda bazı şehirlerde mitolojik birimler ağırlıklı savunma basıyoruz pegasus sentor gibi ancak saldırı alan şehrimize destek olarak yollayamıyoruz çünki o şehirde zeus a tapılıyor (Örnek) bu olay çok kısıtlama yaratıyor bence şehirlerimizi istediğimiz tanrı tarafından desteklene bilmeli

Tanrı büyüleri gereken teveccüh e göre çok kısıtlı özellikler sağlıyor (Bazılarında)
Örneğin Hades in Veba büyüsü Oynadığım dünya 3 oyun hızında ve veba yaptığım zaman sadece 2 saatliğine hammadde üretimi yarıya iniyor bence yetersiz 120 teveccüh ile böyle bir büyü olucaksa bu etkiye artı olarak kara ve deniz birimlerinin üretim hızı düşmeli bence bu bir örnek yada birimlerin haraket hızları düşmeli yada istenilen teveccüh ü 150 yaparak bu 2 özellikde eklene bilir
Tanrı hera da Özlem büyüsü haricinde bir büyü daha yapıla bilir saldıran mitolojik birimlerin saldırı gücünü %10 azaltmak gibi bunlar oyunun standartlığını değiştirebilir bir oyun taktiksel açıdan ne kadar geniş kapsamlı olursa oyundan aldığımız zevk o kadar fazla olur diye düşünüyorum.
Poseidon deniz tanrısı ama çoğu zaman aradığım bir büyü özelliği yok bunu wrath of titans film in de görmüştüm burdada uygulana bilir poseidonun 3 dişli mızrağı adında bir büyü ile bütün deniz birimlerinin hızını %10 arttırmak gibi mesela benim oynadığım dünyada kahraman yok o yüzden kahramanlardan gelen özellik ile bu hızlandırmayı kullanamıyorum ancak böyle bir büyü ile açık kapatıla bilir
Tanrılar diğer tanrıların işlerine karışamazmı?
Bir saldırıya büyü yaptığımızda savunmadaki kişi bu saldırıya bilgelik uygalayamıyor neden?
bence 1 büyü sınırlaması kaldırılmalı veya daha fazla büyü yapabilmeliyiz örneğin en fazla 3 büyü gibi
Tanrıça Athena Koruyucu tanrıça büyüsünün uygunsa teveccüh ünü arttırmadan alınan birimlere tanrı elçiside eklenmesi güzel olurdu veya eklenmese bile istenilen teveccühü 60 yerine daha az yapılmalı zira istediği teveccüh e göre bir işe yaradığı sözlenemez onun yerine 10 teveccüh daha biriktirip Sentor basmak daha mantıklı geliyor insanlara

DeletedUser768

Guest
Mitolojik birimler birbirini tamamlayacak şekilde.Mesela serbeus, hidra ve pegasus birleşimi bir savunma ordusunu yenebilmek için çok büyük miktarda asker harcamak gerekir.Savunmaya böyle bir özellik eklenirse saldırıyada eklenmesi gerekir o zaman da oyun " bana göre " çok saçma olur.

Veba büyüsü için,3x te 2 saat etki ediyor fakat üretilen hammadde de normalin 3 katı.Yani bir değişiklik olmuyor,normal dünyada 100 üretiyorsa 3x te 300 üretiyor madenler.Fakat söylediğin gibi asker basım hızının düşmesine etki edebilir.Gücü arttırılırsa dengelemek için teveccühü arttırılır.

Poseidon büyüsü konusunda ise akademide deniz birimlerinin hızını %10 arttıran bir büyü vardı yanlış hatırlamıyorsam.O varken böyle bir büyü ne kadar gerekli ?

Tanrılar diğer tanrıların işine karışsın diyorsun,athena nın koruma büyüsü yapılmış bir şehire deprem,veba,şimşek tarzı büyülerin yapılması gerekir o halde.Buda koruma büyüsünün hiçbir işe yaramaması demek oluyor değil mi?

Mitolojik birimler konusunda ise,tanrının elçisi birimi zaten benim zamanımda enaz kullanılan birimlerden biriydi,tahminimce halada öyledir.Yinede herkesin kendi tercihi ister tanrının elçisi basar ister teveccüh biriktirir sentor basar...

İyi Forumlar