Savaş ?

• Konuyu başlatan CinciHoca
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Bu harikalar çağı gelmeden savaş çıkmaz herhalde.. bu oyunda en sevmediğim kısım savaş çıkması için bi sebeb yok kimse kimseye karışmıyor farmville oynar gibi kasıyoruz sadece askerler yatışta .. Acaba bu oyunda ne için savaş çıkıyor fikirlerinizi duymak istiyorum.

DeletedUser

Guest
niye yatıştaki askerlerin sağlamsa saldır yani. oyun bu saldıracaksın. savaş çıkmadan saldırı yapılmıyo mu :D
savaş ne için çıkar sorusu da. aynı ittifaktan 3-4 kişiye saldırıp yağmalarsınç ittifakça saldırı yersin ya da önüne savaunma çekerler.
savaş başlamış olur :D

DeletedUser

Guest
hiç bir saldırının askerlerimin maliyetini karşılayacagını düşünmüyorum . saldırdığın kişinin hiç askeri olmasa bile rastgele askerlerin ölüyor .

DeletedUser

Guest
Evet Yagmaya Gıttıgımız Koylerde Bıle Sehır Surlarının Oldurdugu Askerın Beldelını KArşılamyor Ganımet ... Bu Arada Rast Gele Asker Olumu Yoktur Olen Askerler Sehır Surlarından Dolayı..

DeletedUser

Guest
evet şehir surundan kaynaklanıyo. süvariler iyi bu konuda ölmüyolar kolay kolay. bende önlem alarak gönderiyorum :D belli sayıdan fazla asker olunca ölüyolar saçma biraz.
benim bildiğim asker sayısı arttıkça güçlenirsin. ama bazen asker sayın arttıkça kaybın artıyo. simülasyondan o kadar fazla farklı şey denedim ki. çözmeye başladım yavaştan :D

DeletedUser

Guest
klan savaşları oynadıysanız onda ne için savaş çıkıyorsa bunda da aynı dostum. Güç, liderlik, şehir hırsı,bulunduğu denizin en güçlüsü olma. bu dünyada tabi şu anda tüm türk ittifaklarının ortak amacı yunan ittifaklarını ortadan kaldırmak o nedenle türk ittifakları bu amaçlar için anca yunan ittifakları dünya içerisinde güçsüz durumda kalırsa o zaman yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı savaşmaya başlar. Tabi yunanlılar bu oyunu gayet iyi biliyorlar onlar uzun süredir bu oyunu oynuyorlar. Bizler ise çoğumuz belkide ilk defa grepolis oyununu oynuyoruz. Saygılarımla...

DeletedUser

Guest
Bu tür oyunlar sabır gerektirir.İllaha dünya harikası kurulması gerektirmez.Bir de bu tür oyunlar risk alabilmeyi gerektirir.Sizin saldıracağınız veya yağmalayacağınız kişi ye saldırırken askeriniz ölse fazla bir şey olmaz.Önemli olan bu oyundan zevk alabilmektir.Yoksa asker dediğimiz nedir ki.Bir kaç hammaddeye basılıyor.

DeletedUser

Guest
benim anlatmak istediğim normalde ben bi köye saldırırsam 110 süvari ile saldırsam sadece 10 tanesi ölse oda sanırım milislerle ölür.Süvari başına 72 hammadde alıyor 7.2k hammadde ile dönerler zaten 10 tane süvari 7.2 k maliyeti var buda iyi ihtimal yani anlatmak istediğim hammadde yağmalak pek işe yaramıyor ..Asker maliyetleri getirilerine nazaran çok düşük.Tabiki bi ittifakla savaşa girerseniz o zaman bu maliyetleri kimse düşünmez. Anlam veremedim ama fetih olayı güzel :D

DeletedUser

Guest
Valla fetih olayı güzel zaten benim bu oyuna bağlanmamın en büyük etkeni şudur kolay kolay şehir alma şansın yok klansavaşlarındaki gibi. 7 aydır oynadığım bu oyunda senin şehrin hakkında tahmin ettiklerimi de söyleyeyim şu anda ana şehrin ile ilgili akademin 30 da ve sen kültür puanının son kademesini şehir festivali yaparak tamamladın bu sayede 3. şehri almak için kültür puanın yeterli oldu dostum. Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

DeletedUser

Guest
Konunun yeri burası değildir. Konu Tartışma alanına taşınmıştır.