Oyuncu eksikliği varken yeni bir dünyaya gerek varmıdır?

• Konuyu başlatan kratosplus
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
herkese iyi forumlar
arkadaşlar oyunun ilk dünyasında bile oyuncu sayısı çok fazla değilken ben yeni dünya açılmasına karşıyım sizlerinde fikirlerini merak ediyorum. paylaşırsanız sevinirim.

kratosplus

SAYKO U.A

DeletedUser768

Guest
Yeni dünyalar üye sayısına göre açılmaz.
Alphada 1. oyuncunun puanını bilmiyorum fakat Betada 970bin puanın üzerinde 1. oyuncu.Şuan başlıyan birisi 1. olması imkansız denilebilir.Bu sebeple yeni dünyalar açılmakta.Mayıs Haziran gibi yeni bir dünya açılma ihtimali vardır.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
Alphada birincinin puanı 670k oyunda oynayacak oyuncu olmadığı için şikayette bile bulunamıyoruz. çaylak süresini uzatın bence. oynayacak insan sayısı azaldıkça oyunun pekte zevkli olmadığı düşünen ciddi sayıda oyuncu tanıyorum. birde bir soru sormak isterim size chat odası ceza tahtası gibi yerler forumumuzda varmıdır? yoksa olacakmı?

DeletedUser768

Guest
Şikayette bulunabilirsiniz fakat oyuncu bulunamaması oyunun kusuru değildir.
Çaylak korumasının süresi ise oyuna yeni başlayanın oyuncuların oyunu öğrenmesini sağlamak amacıyla konulmuş bir süredir.Bu süre ister 1 gün olsun ister 500 gün oyunu anlamıyan birisi birşey yapamaz.Öncelikli olarak oyunu anlamak gerekiyorki bu 3 günlük sürede temel bilgileri kılavuzlar anlatıyor zaten.
Oyuncu sayısının azalması konusunda ise "Harikalar Çağı" süresi çok uzun.Beta da bu aralar oyunu bırakan bırakana.Oyuncu sayısı azaldıkça zevk alınıcağını düşünen zaten tek başına oynamak ister onlarada pc oyunları gider anca. :)

Forumdada chat ve ceza tahtası şuanlık yok malasef.Chat olarak oyunda sohbet bölümü var.İttifak içi sohbetler için kullanılıyor.Olucağı konusundada pek umudum yok.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
teşekküe ederim ben chati op lar ve mod lar görüşmek açısından sordum. öok daha hızlı destek alabiliriz diye. tşk ler

DeletedUser768

Guest
:)
O dediğin Irc sistemi oluyor.Onuda şuanda bildiğim kadarıyla sadece gamoforge firması kullanıyor.

İnnogames destek sistemi konusunda biraz katı.Yönetim ticket sistemi üzerinden gelen başvurulara 48 saat içinde cevap veriyor.Fakat özellikle takip edilmesi halinde 5 10 dakikada çözülmesi multemel sorunlar şuanki sistem ile yetkililer ticketle ilgilendiği taktirde en erken 45 dakikada çözümlenebiliyor.Cevap verildiğinde ticket panelde belirli bir zaman sonra beliriyor.Buda zaman kaybı ve konunun uzamasına sebebiyet veriyor.

Sistemi bildiğim şekliyle açıkladım.Bir hata vs varsa ilgililer ikazda bulunursa düzeltirim hatalı-eksik yerleri.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
ırc chat ne farkeder :) katı olunduğundan şüphem yok :)
oyuncu bulma konusunda ciddi sorunlar var.. oyuncuları hoş tutmak lazım. baksana bende seni mod sandım. dedim vay bişeyler hızlı işliyor diye. :)))

DeletedUser768

Guest
ırc chat ne farkeder :) katı olunduğundan şüphem yok :)
oyuncu bulma konusunda ciddi sorunlar var.. oyuncuları hoş tutmak lazım. baksana bende seni mod sandım. dedim vay bişeyler hızlı işliyor diye. :)))

Chat Türkçede sohbet anlamına gelir ve oynadığım oyunlardan sadece birkaçında yönetimin bu tür sohbetlere katıldığını gördüm.
Irc sistemi ise bir nevi yönelim ile diyalog kurmak amacıyla açılmıştır.Ve eğer ki oyun yönetimi işini titiz ve sıkı yaparsa Irc sisteminde her daim faal halde yetkili bulunur.Gece 4 5 te bile en ufak sorunda anında destek almak mümkündür.

Oyuncu bulmaya gelince orda oyunun Türkiye yönetimi hiçbirşey yapamaz.Reklamlar direkt olarak yapımcı firmanın ilgili birimince yapılmakta ve bu işte maddi değer önemli olduğundan tabiri caizse "Parayı veren düdüğü çalar" hesabı.

:) Oyunda veya forumda herhangi bir yetkim yok fakat elimden geldiğince oyunculara yardımcı olmaya çalışıyorum.Arada gördüğüm aksaklıkları dile getiriyorum,oluşabilicek bug ve hataları önlemek için soru soruyorum fakat genelde cevap yazılmıyor konularıma.Ne yapalım sağlık olsun diyip geçiyoruz.
Hızlı sistem görmek için oyunun diğer sunucularına denemeni tavsiye ederim.Diğer sunucularda gördüğüm kadarıyla açılan ticketlere cevap çok geçmeden geliyor ve konuyu en kısa sürede çözüyorlar.Burdada yetkililer sağolsunlar çözüyorlar sorunlarımızı ama ...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
bence acile op olmak için başvuruda bulunmalısın :) başvurunun 30 saniyede kabul edileceğinden benim şüphem yok.
bu forum gelişmezse oyuncu artmaz. benim düşüncem bu.

DeletedUser768

Guest
bence acile op olmak için başvuruda bulunmalısın :) başvurunun 30 saniyede kabul edileceğinden benim şüphem yok.
bu forum gelişmezse oyuncu artmaz. benim düşüncem bu.

:) Yetkilerle uğraşamam ben.Zaten yeterince var.Fazlasına gerek yok.Fazla olursa takım iyice karışır.Duyurular vs arap saçına döner. :)

Forum gelişmesi değilde değişiklik getirilmesi lazım.Etkinlik konusunda çok zayıf oyun.Periyodik olarak etkinlik yapılsa çok iyi olucak.
Fakat değerlendirilmeye bile alınmıyor etkinlik önerileri.Ondan oyuncu sayısının artması yerine azalmamasını yeğlerim ben. :)

İyi Forumlar

DeletedUser690

Guest
Oyuncunun ve oyunun gelismesinin yolu yeni basliyan oyuncuyu uzaga atmamaktir moral zaten onlari koruyor ayrica ittifaklara da oyuncu lazim ama bolgesinde ise yaramadiktan sonra kiymeti yok