[OYUN] Küçük Adalar

• Konuyu başlatan Voyeur666
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Oyunda gözlemlediğim çiftçi köyü bulunmayan en küçük 7 kişilik adalar var.

Bu adalara dünya harikası kurulabiliyor mu? Diğer adalara baktığım zaman dünya harikası inşa alanını görebiliyorum, ancak bu küçük çiftçi köyü olmayan adalarda böyle bir alan göremiyorum..

DeletedUser

Guest
küçük adalara dünya harikası kurulmuyo oyunda bulunma amaçlarını dahi anlamış değilim oralara köy kurmak çok mantıksız.

DeletedUser

Guest
Kesinlikle bende anlayamadım varlığının nedenini Ve çok kötü de bir durum çünkü etrafımda bir sürü ada var ve hiçbirinde çiftçi köyü yok dolayısıyla herhangi bir oyuncu da :S benim bulunduğum deniz bayaa sıkıcı gidiyor :/

DeletedUser

Guest
evet oyuncular arasında çok uzak mesafeler var gerçekten

DeletedUser

Guest
Hakikaten ilginç :) o adalar yerine oyuncu bulunan ada olsa server kapasitesi artardı :D

Liwet

Community Manager
Grepolis Takımı
Community Manager
Çiftçi köyleri bulunmayan adalar; yeni oyuncular oyuna kayıt yaptırdığında, şehirleri oraya kurulursa aktif oluyorlar. Yani üzerinde hiç bir oyuncu yoksa o adalar inaktif, bir oyuncu geldiğinde aktif oluyor. Ancak geçmişte oluşan bir hata nedeniyle, bazı adalara oyuncu gelmesine rağmen çiftçi köyü oluşmadığını gözlemledik. Şu anda bu hata giderilmiş gibi görünse de, bu durumda olan oyuncularımız destek sistemine bildirimde bulunurlarsa, şehirlerini rastgele başka bir adaya atma şansımız bulunuyor.

Not: Taşınma işlemi ancak oyuna kayıt olduğunda, oyuncunun ilk şehri çiftçi köyü olmayan bir adaya atılmışsa yapılıyor. Oyuncu 2. veya 3. şehrini böyle bir adada almayı seçmişse, şehri taşımak mümkün olmuyor.

DeletedUser

Guest
Nasıl yani bu olayı tam olarak anlamadım küçük adaların üzerinde şehirler olduğu zaman çiftçi köylerimi oluşuyor. Benim bildiğim küçük adalarda çiftçi köyü olmaz genelde oralara yerleşen kişiler strateji amaçlı yerleşimler yaparlar.

DeletedUser

Guest
Çiftçi köyleri bulunmayan adalar; yeni oyuncular oyuna kayıt yaptırdığında, şehirleri oraya kurulursa aktif oluyorlar. Yani üzerinde hiç bir oyuncu yoksa o adalar inaktif, bir oyuncu geldiğinde aktif oluyor. Ancak geçmişte oluşan bir hata nedeniyle, bazı adalara oyuncu gelmesine rağmen çiftçi köyü oluşmadığını gözlemledik. Şu anda bu hata giderilmiş gibi görünse de, bu durumda olan oyuncularımız destek sistemine bildirimde bulunurlarsa, şehirlerini rastgele başka bir adaya atma şansımız bulunuyor.

Yani çevrenizdeki adalara yeni oyuncular geldiğinde, ada aktif hale gelerek çiftçi köyleri de açılacaktır.

Bahsi geçen ada 20kişilik büyük adalardır. Küçük adalarda hiçbir şekilde çiftçi köyleri oluşmuyor.

Liwet

Community Manager
Grepolis Takımı
Community Manager
Çiftçi köyleri oluşmayan minik adaları yayılma adaları olarak görebilirsiniz. Koloni gemilerinin belli bir mesafesi var. Çok uzaklardaki denizlere ulaşmak için şehir kura kura ilerlemeniz gerekiyor. Bu küçük adalar daha çok bu işe yarıyor diyebiliriz. Yani "strateji amaçlı" demek en doğrusu, evet. Sunucumuz hala çok yeni, o nedenle etrafınızda bir çok boş ada olacaktır, bu çok normal bir durum. Yabancı sunuculardaki örneklerinde görüldüğü gibi, hepsi zamanla dolacak.