Düşman konumunda olan oyuncularin askeri destek gönderebilmesi

• Konuyu başlatan erkmen7
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Düşman konumunda olan bir oyucunun şehirime destek olarak birlik gönderebiliyor olması ve bunun tarafımca engellenemiyor olması, şehir savunma güvenliğinde zaafiyetler oluşturmaktadır.Bu durumda amacı zaten şehirlerimi ele geçirmek olan bu oyuncunun şehirime herhangi bir casusluk uygulamasına gerek olmaksızın içeride bulunan birlik sayımı ve hangi şehirden kaç birlik ile desteklendiğini görmesi imkanı meydana getirmektedir.Şehrimde kimin destek biriminin bulunacağına şehir ve hesap sahibi olarak benim karar veremiyor olmam,olası bir şehir kuşatmasında da şehrimi savunmamı güçleştireceği gibi aynı zamanda düşman konumunda olan ve şehrime destek olarak gönderdiği birlikler ile bu kişinin haksız avantaj elde etmesine sebep olmaktadır. Konu ile ilgili çok acil dönüşünüzü beklemekteyim.

Saygılarımla,

DeletedUser768

Guest
Şehrinize gönderilen destekler [fetih yok ise] sadece savunmada avantaj sağlar,savunmadaki diğer birimlerin görünmesi gibi birşey söz konusu değildir.

Fetih söz konusu ise, koloni gemisine destek olarak asker gönderilir burda sizin şehrinizi saldırı yaparak savunmadaki rakip askerlerini keserek şehrinizi kurtarmanız gerekmektedir.

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
Verdiğiniz bilgi ve önerilerin hepsini zaten biliyorum !

Şehrine önceden 1000 er adet Birem,Trirem, ve savunma değeri yüksek pek çok kara birimi de gönderen birisinin destek diye gönderdiği bu birimleri yolda engelleme şansın kalmıyor. Ayrıca kuşatma anında savunma amaçlı son hamle olarak kendi şehrine saldırı gönderip şehrini fetih için kuşatan koloni gemisini ve diğer taşıma gemilerine ve yanındaki saldırı gemilerine zarar verme olanağın zorlaşıyor. Sana karşı saldırı için savunma gemilerini kullanamazken bu şekilde savunma gemisi ve askerleri ile kuşatma sırasında sana karşı daha güçlü konuma ulaşmış oluyor. Yani Özetlersek, kuşatmayı kırma şansın imkansız hale geliyor. Bana göre şehir sahibi kimden destek alıp almayacağına karar vermeli.Düşman konumunda olan oyuncuların destek gönderme şansı olmamalı.

Bu durum önemli bir taktik zaaftır !

En Güzel Forumlar Sizlerin Olsun...

Saygılar....

DeletedUser768

Guest
:)
Yani fetih sisteminden bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla ve diyorsunuz ki rakip sadece koloni gemisini göndersin onu korumasın ben gelip kesiyim.Malasef böylesi sadece şans gerektirir.Rakibiniz tabiki şehri almak için koloni gemisini korumaya çalışıcak destek göndericek.
Sizde saldırarak o destekleri kesip şehrinizi kurtarıcaksınız.Ve kuşatma altındaki şehir ne saldıranın nede savunanındır.Şehri saldıranda kullanamaz savunanda [askeri anlamda].

Özetliyim;bu taktik hatası değil oyun sistemidir.Bu sebeple ortada bir öneri göremiyorum ben...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
Ben koloni gemisi tek gelsin bende geldikçe keseyim falan demiyorum! Bahsetmiş olduğum konu, fetih için koloni gemisinin yanında gönderilen gemiler değildir. Herhangi bir zaman diliminde savaştığınız kişinin şehrinize destek birimi gönderebiliyor olmasıdır.ve bu destek birimleri o istediği sürece şehrinizde kalabiliyor olması ve şehir sahibinin bu duruma müdahale edip gönderilen destek birimini rededetme şansının olmamasıdır.Bu destek birimleri fetih sırasında şehirde bulunduğu sürece kuşatma sırasında kuşatana avantaj sağlamaktadır. normalde saldırı değeri yüksek değil diye fetihe birem göndermezken. bahsettiğim şekilde önceden fethetmek istediğin şehre belirli sayıda önceden destek olarak birem ve savunma değeri yüksek asker yerleştirirse.Fetih anında fetihi kırmak için şehire saldırdığınızda o kişinin savunma değeri yüksek gemi ve askerleri ilede savaşmak zoruda kalırsınız. Normalde destek olarak göndermeyip koloni gemisinin yanına kimse savunma değeri yüksek, asker ve gemi zaten göndermez .

Özetlersek; Sizin konuya hiç ama hiç hakim olmadığınız fazlası ile ortada, Bu durumda ortada bir öneri göremiyor olmanızda çok normal. Taktik size göre saat sesinden de ibaret olabilir. Anlayış ile karşılarım...

Ama bildiklerimin, sizin anlayabilmeniz ve altyapı sınırlarınız ile ölçülendirme zorunluluğum ayrı bir üzüntü kaynağı benim için.

Sizin anlayabileceğiniz şekilde özetlersem de ;

Fetih olsun, olmasın,düşman olsun olmasın bir oyuncun şehrine gönderilen desteği isterse geri gönderebilme veya kabul etmeme seçeneği olması açık ve net bir öneridir !

Ayrıca size, Taktik - Hata - Sistem ve Öneri kelimelerinin terminolojik anlamlarını okuyup araştırmanızı tavsiye ederim.

İyi Şanslar...