Bugün yapılan güncellemeden sonra oyunun yavaşlaması

• Konuyu başlatan DeletedUser3458
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser3458

Guest
Merhaba,
Bugün yapılan son güncelleme ile Tau dünyası iyicene yavaşlamıştır. Kaptan ile hammadde toplamak bile eziyet haline gelmiştir. 50 mgb hızında olan internetim bile hammadde toplarken zorlanıyor. Zaten kaplumbağa gibi yavaş olan bu dünyayı iyicene yavaşlattınız. Lütfen bu hammadde toplanmasını hızlandıracak birşeyler yapın, bu dünyanın önümüzdeki birkaç yıl biteceğini bu şartlarda pek düşünmüyorum.
Saygılar

DeletedUser3238

Guest
oyunu uzun süredir severek oynamaktayım ama son zamanlarda oyun üzerine yapılan güncellemelerden kaynaklı olduğunu düşündüğüm bazı aksaklıkları bildirme gereği hissettim.
ilk olarak oyunda yönetici kaptan rahip tüccar komutan aktifleştirmenin amacını değerlendirelim. amaç oyunu daha opsiyonel oynamak ve sürat kazanmak.
260 şehirli bir hesabım var ve tarayıcı üzerinden kültür sayfasını açmak istediğimde cep telefonumun bataryası %100 orandan %60 seviyesine düşüyor ve bataryamın sağlam olduğundan eminim. oyun kasıyor. ayrıca şenlik tiyatro olimpiyat sekmelerini açmak istediğimde sekme ya hiç açılmadan donup kalıyor yada 6-7 dakika süresince bekletme yapıyor.şenlik veremiyorum bu sebepten.
diğer husus çiftçi köylerini toplamak istediğimde yaşadığım aksaklıklar. kaydırma çubuğu yavaş çalışıyor ve sık sık üçer beşer atlamalar oluyor. bir çiftçi köyünü zar zor toplamayı başarıp diğer köye tıkladığımda şehir üzerindeki koyu kemerin değişmesi tam 10 saniye sürüyor, toplamayı yapıp diğer köye geçmek istediğimde yine bir 10 saniyelik bekleme oluyor. toplamda bir şehirden bir şehire çiftçi toplayarak geçmek 20 saniye sürüyor. 20saniyeX260köy = 5.200saniye yani 86 dakika sürüyor. bu çoooooooookkkkk uzun süre ve benim müsait zamanımdan çalınmış gibi hissediyorum. tüm çiftçileri tet seferde toplamak için ayrı bir seçenek olmalı. ben günde 2 sefer çiftçi köylerini topluyorum, bu da 3-4 saatimin çiftçilikle geçmesi ve oyuna ayıracağım zamanın boşa geçmesi oluyor. artık oyundan zevk almıyorum, tersine işkence çekiyorum.
bir çok uzmanınız olduğunu ve istendiği takdirde bu aksaklıkları çok basitçe giderebilecek büyük bir ekibiniz olduğu kanaatindeyim. bu aksaklıkların giderilmemesi durumunda play store üzerinden başka bir oyun yükleyip yoluma bakacağım. tıraşı beğenmezsen berberi değiştirirsin, bu bir atasözüdür.
şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.

DeletedUser3440

Guest
Her yapılan güncelleme oyunun daha çok kasmasına sebep oluyor. Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi zaten çiftçi köylerininden hammadde toplamak bir eziyet ve işkence siz de üstüne tuz biber ekleyerek adeta nasıl daha fazla işkence ederiz diye elinizden geleni yapmaya çalışıyorsunuz.
Arkadaşlar bu oyun en az iki sene sürüyor oyunu sonuna kadar götürebilenler yüzlerce şehirle uğraşmak zorunda kalıyor. Altınla yönetici alanlar bile çiftçi köyleriyle uğraşamıyor çünkü saattelerce süren bir işkence bu. 7-8 senedir bunun üstünde hiç bir düzenleme olmadı. kolaylaştırmak için hiç bir şey yapılmadı. aksine gelen güncellemelerle daha da zorlaştırdınız.
Ya server süresi kısalsın bir server en fazla 6 ay sürsün ya da bu çiftçi köylerine radikal bir çözüm getirlsin. yoksa oyuncu sayılarından da anlaşılacağı gibi oyunun sonunu kendi ellerinizle getireceksiniz.
Anlamadığım bir nokta kaç senelik bir oyun bu ve oyuncu sayısı gitgide düşüyor ve önlem alınmıyor . Sanki sovyetlerdeki kruşçev dönemi gibi Bir yönetim anlayışı var.
berlin duvarı bakalım ne zaman yıkılacak. Ne olacağını bile bile aynı hatalarda ısrar etmek farklı bir sonuç getirecek mi?