İttifak daveti.

• Konuyu başlatan lordxefe
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
merhabalar,
oyunda ittifakta olup ittifak daveti alanı gördüm, onun için buraya yazanlar olmuş, hadi o neyse olsun diyelimde. ittifak kurucusuna da ittifak daveti gelmesi çok saçma. buna nasıl bi çözüm üreteceksiniz ? ittifağı kuran benim bana gelmesin ama benim kuruculuk verdiğim kişiye gelsin. İtirazın varsa böyle bi öneri önerebilirim :)
iyi çalışmalar.

İlahi Komedya

Guest
Bir ittifağa girmeniz, oradan çıkıp başka bir ittifağa girmenize engel değildir. Bu sebeple davet alırsınız. Ancak daveti kabul edip etmemek size kalmıştır.

Ayrıca önerilerin nasıl olacağı konusundaki yazıyı inceleyip bu çerçevede öneri getirmeniz, önerinizin silinmemesi adına hayati önem taşımaktadır..

DeletedUser

Guest
ittifağı kuran kişi niye çıkıp başka ittifağa gitsin. ittifağı dağıtır öyle gider yada ittifağı devredip gider :) öneriniz dikkate alınmıştır.

İlahi Komedya

Guest
Davet edilir, eğer daveti kabul ederse, sizin de belirttiğinizi gibi devreder ya da dağıtır gider.

DeletedUser768

Guest
İttifakta kurucu rütbesi (yeşil çelenk) bulunan kişi kurucu olarak nitelendirilir.İster 50 kişi olur kurucu ister 1 kişi,buna kimse karışamaz.
Bunu anladıysanız 2. kısma geçiyorum;
Kurucu istediği kişiyi kurucu olarak atıyabilir.Yeni atadığı kişide kurucu olur ve 2 side eşit haklara sahip olur.
Buda tamamsa 3. kısma geçiyorum;
Başkasını kurucu yaptıktan sonra istediğinizi yapabilirsiniz,ister çıkıp başka ittifaka girersiniz ister ittifaksız durursunuz.

İttifak daveti gelmesi başka ittifaka girmek zorundasınız gibi bir anlam teşkil etmez,sanırım siz davet geldiğinde o ittifaka girmek zorundayım gibi bir anlayışa kapılıp yanlış oynamışsınız.

Ama davet gelmesin istiyorsanız da yapmanız gereken burdan butür yanlış öneriler yapmak değil aşağıdaki adımlara izlemektir;
Ayarlar>Bilgilendirmeler>Diğer>İttifak davetlerini engelle>Kaydet

Bunu yaptığınızda siz hiçbir şekilde ittifak daveti almazsınız,butür gereksiz konularda açılmamış olur...

İyi Forumlar

DeletedUser

Guest
ittifağı ben kurayım adamı kurucu ben yapayım. adam gelip beni atabilsin bence hiç mantıklı değil :) yanlış öneri yapmıyorum önerilere açık bi formsa bende önerimi yapar geçerim. sizde konuyu kilitleyip bitirirsiniz. Eğer başka bir ittifağa geçme düşüncesi kapılmış olsaydı önderlik yapıp ittifak kurmazdım. herşeyi düşünnülmüş hatasız bi oyun olsaydı böyle bi konu açılmamış olurdu. İyi bi önder hakkını savunandır, başka ittifaktan saygısızlık olarak yapılmış bi harekettir sadece.

İlahi Komedya

Guest
ittifağı ben kurayım adamı kurucu ben yapayım. adam gelip beni atabilsin bence hiç mantıklı değil
Kurucu yetkisi güvendiğiniz üyelere verilir zaten, eğer güvenmiyorsanız o yetkiyi vermezsiniz, bu sayede kimse sizi ittifaktan atamamaz.

yanlış öneri yapmıyorum önerilere açık bi formsa bende önerimi yapar geçerim. sizde konuyu kilitleyip bitirirsiniz.
Önerinizin yanlış ya da doğru olduğunu kimse yargılamıyor, rahatsız olduğunuz bir konu var, ben ve diğer üyeler sizin oyundan zevk almanız ve rahatsızlıklardan kurtulmanız adına düşüncelerini aktarıyor. nasıl sizin öneri yapma hakkınız varsa diğer üyelerin de bu konulara/önerilere yorum yapma hakkı var.

Eğer başka bir ittifağa geçme düşüncesi kapılmış olsaydı önderlik yapıp ittifak kurmazdım.
Fikirler değişkendir. öncesinde kendi ittifağınızı kurmuş olabilirsiniz, ancak size yakın bir yerden güçlü bir ittifaktan davet gelirse fikriniz değişebilir. Eğer rahatsız oluyorsanız yapmanız gereken bu ilanları görmezden gelmek ya da 1247 isimli üyemizin de belirttiği gibi davetleri engellemek.

her şeyi düşünnülmüş hatasız bi oyun olsaydı böyle bi konu açılmamış olurdu.
Online oyunların hepsinde hatalar vardır, ve bu hataları gidermek adına güncellemeler yapılır.Ki öneriler/hatalar bölümlerini açmaktaki amaç, eksikliklerin ve hataların olması durumunda oyuncu arkadaşlardan dönüt almaktır.

İyi bi önder hakkını savunandır, başka ittifaktan saygısızlık olarak yapılmış bi harekettir sadece.
Olayı saygısızlıktan ziyade saygı olarak görüyorum ben, adam size saygı gösterip birlik kurup aynı ittifak çatısı altında olmak istemiş bunun neresi saygısızlık? Diploması burada işin içine giriyor işte. Aynı adada yer alan tek kişilik ittifaklar yerine tüm ada oyuncuların yer aldığı tek ittifak, hem size hem de diğer arkadaşlara daha da faydalı olacaktır. Ayrıca ittifak kurucularının amacı kurdukları ittifakları güçlendirmektir. İttifağa katkısı olacak herkesi mümkün olduğunca kendi ittifakları çatısı altında görmek istemelerinden doğal bir şey yoktur.

Önerinizi ,öneri şablonuna uygun olarak tekrar açınız..

DeletedUser768

Guest
ittifağı ben kurayım adamı kurucu ben yapayım. adam gelip beni atabilsin bence hiç mantıklı değil :) yanlış öneri yapmıyorum önerilere açık bi formsa bende önerimi yapar geçerim. sizde konuyu kilitleyip bitirirsiniz. Eğer başka bir ittifağa geçme düşüncesi kapılmış olsaydı önderlik yapıp ittifak kurmazdım. herşeyi düşünnülmüş hatasız bi oyun olsaydı böyle bi konu açılmamış olurdu. İyi bi önder hakkını savunandır, başka ittifaktan saygısızlık olarak yapılmış bi harekettir sadece.

Örnekle açıklıyım size;
25 30 bin puandasınız ve kendinize bir ittifak kurdunuz.
ilk 3 teki ittifaklardan birisi size davet attı.Ne yaparsınız?

Saygısızlık yaptığına dair bir mesaj atarım diyorsanız öneriniz gayet mantıklı ve hemen işleme alınması gerekiyor.

Ama eğer ki o ittifaka geçerim diyorsanız zaten burdaki mantığın ne kadar doğru olduğunu görürsünüz.
Sonuçta oyuna ilk başladığınızda herhangi bir ittifak kurup oyuncu toplayarak onları yönetmek istersiniz.Fakat oyun tecrübeniz arttıkça ve belirli bir seviyeden sonra iyi bir oluşumun içinde güzel bir yer edinmenin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız ve iyi bir ittifaka geçmek istersiniz.İttifak liderisiniz diye davet gönderilmese böyle bir fırsatı yakalayamazsınız.

Yinede davet gelmesinden rahatsız oluyorsanız ittifak davetlerini engellerseniz problem kalmaz...

İyi Forumlar

Mr.Storm

Takım Lideri
Grepolis Takımı
Takım Lideri
Öneri niteliğinden daha çok kişisel bir istek olarak değerlendirilen görüş zaten 1247 nickli oyuncumuzun da belirttiği gibi oyun içerisinde mevcut olan bir özelliktir. Daha önce verilen cevaplarda belirtildiği gibi davetler sistem üzerinden engellenebilir.

Kurucu yetkileri ise gündeme getirilebilecek bir öneridir. Ancak bunu da doğru şekillendirmeniz ve şablonlara uygun olarak belirtmeniz gerekmektedir. Kurucu yetkilerinin verilebilmesi üye sayısı yüksek olan ittifaklarda yönetim kolaylığı sağlamaktadır. Bunu sistem değil ittifakın sahibi belirlediği için kriterleri kendi sorumluluğundadır. Hiçbir yöneticinin güvenmeyeceği kimseye bu yetkileri vereceğini tahmin etmiyorum. Eğer bu kadar güvenilmez buluyorsanız zaten bu yetkiyi vermeyebilirsiniz.

Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.