Oyundaki Öneriler (Toplu) 15 MADDE

• Konuyu başlatan DeletedUser3223
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser3223

Guest
1- Mobil İçin Saldırı Bildirim Sesi Değiştirme

- 2 Saniyelik Bildirim Sesi Az Bence Bu Kişinin İsteğine Göre Değiştirebilmeli Farklı Ses ve Uzunlukta Bildirim Sesi Olmalı
------------------------------------------------------------
2- Mobil İçin Simülatör

- Bu Oyun Hayatımızın Her Anında Olduğundan Mobilde Op. Yapmak Zorunda Kalınca Simülatöre İhtiyaç Oluyor Mobilde Olması Gerekli
3- Ekran Sadece (Portre)Dik Ekranda Oynanıyor

- Otomatik Döndürme İle Geniş Ekran Oynayabilmeliyiz
4- Mobilde Etkinlikler Yansımıyor

- Birçok Etkinlik Mobil Uygulamaya Yansımıyor Bu Etkinliklerin Sadece Pc Sürümüne Değil Mobil Uygulamaya Gelmesini Rica Ediyorum
5- Mobilde Toplu Şenlik Kullanımı

- Böyle Birşey Varmı Yoksa Olmasını Rica Ediyorum
6- Yeni Hak İçin Gerekli Kültür Seviyesi Ne Kadar Lazım

- Örneğin 55 / 75 Burada Agora'da 55 Mavi Olsa Diğer Gerekli Olan Kısım Kırmızı 20 İle Belirtilse.Bu İlklerde Kolay Ama Şehir Sayısı Arttıkça Karışıyor
7- Toplu Halk Şenliği,Zafer Geçidi Sayısı

- Mesela Bize 120 Şenlik Lazım Yönetici-Kültür Toplu Halk Şenliği Başlattık Örn 107 Şehirde Başladı Diyor Sonra Kayboluyor 107den Sonra Şenlik Başlatıyoruz 8 Tane Daha Toplam Kaç Oldu Bazen Unutuyoruz O Yüzden Devam Eden Halk Şenlikleri Sayısı Diye Kültür Bölümünde Sayı Verilse Kolaylık Olur
8- Fetihde Burito Sorunu

- Mesela Fetihde Koloni İçerde Buritoları Destek Attık 20 Birem 20 Burito 1 Kolo Var Denizden Ag İle Saldırdın 20 Birem 15 Burito Gitti 5 Burito Kalıyor Ama Yinede Kolo Patlıyor Buritolar İntihar Gemisi Madem Koloni Patlamasın Diye Siper Ediyor Kendini Ama Koloni Niye Patlıyor Başına Gelen Vardır İllaki Bu Sorunmu Tam Emin Değilim Ama :)
9- Halk Şenliği Maliyetini Azaltan Kahraman

- Örneğin Yeni Bir Dünyaya Başladığımızda Eğer Yavaşsa (Omega) Gibi Hammadelerin Dolması Çok Yavaş Kalıyor Hak Açmak Zor Oluyor Her Şeyi Kolaylaştıran Bi Kahraman Varsa Bence Şenlik Maliyetlerinide Düşüren Kahraman Olmasını İsterdim
10 - Zorunlu Askerlik Araştırması

-Burada Benim Önerim Örneğin Gladyatör,Süvari,Uçanlar vs, Maliyetini %10 Düşürebilirsin Diyor Hammadelerde Düşüyor Tamam Ama Uçanlarda Tecvehül Maliyetinde Bir Düşüş Yaşanmıyor İndirime Gitmesini Rica Ediyorum :)
11- Birem Maliyeti Azaltan Kahraman

- Şimdi Kahramanlara Baktığın Zaman 14 Bonus Kahramanı (Hammade Taş İnşaat Demokrit) 2 Savunma 6 Saldırı 4 Kahramansa Ortak (Glad ve Sapancı)
Ag Maliyetini Düşüren S.Arabası,Süvari,Uçan,Saldırı Değeri Gibi Saldırı Oynayanlara Kolaylık Sağlayan Birçok Kahraman Var Savunma Kahramanları İse Çok Kötü Sadece Leonidas ve Odysseus İyi Diğerleri Glad ve Sapancı Savunma Değerini Arttırıyor Sapancıyla Savunma Yapmıyoz Yani Kahraman Tek Yönlü Çalışıyor ve Savunma Kahramanları Az

- Hoplitler İse 3 Kahramanla Destekleniyor Eğer Savunmada Kullanıyosan Agamemnon Eğer Masrafını Azaltmak İstersen Keyron Eğer Saldırıda Kullanacaksan Pelops S.Arabası İle Hoplitin Saldırı Değerini Arttırıyor Yani Diyeceğim Bonuslar Ortak, Saldırılardaki Kahraman Sayısının Dengelenmesi İçin Birem Maliyetini Düşüren Kahraman Gelmesini Önerir ve Rica Ediyorum :)
12-Mobilde Ada Görünümü veya Stratejik Haritaya Geçince Denizlerin Belli Olması

-Mobildeyken Stratejik Harita Veya Ada Görünümüne Geçince Denizleri Ayıran Çizgiler 43/44ü Mesela Onların Belli Olması
13- Uzun Süre Oyuna Girmeyince Oyundan Soğumaması İçin Bildirimler

- Örn Hammaddeler Full Dolunca Depoda Hadi Hammaddeler Full Savaşmak İçin Güçlen Gibi vs Bildirimler Push Mesajları Atılması Olabilir (Kişi İsteğe Göre Kaldırabilsin Nasıl Şehir Tamamlanınca Bildirim Gelmesini Kapatabilirsek)
14- Mobilden Şehir İsmi Değiştirme

- Sadece Mobilden Oynayan Birçok Arkadaş var ve Şehirleri Fet Edip Alınca Düşmandan Mobilde Şehir İsmi Değiştirilmiyor Onun Düzeltilip Değiştirilmesini Öneriyorum
15-Kahramanları Şehre Anında Tahsis Etme

- Kahramanlar Bazen Gerçekten Çok Önemli Olabilir ve Hemen Anında O Şehre Tahsis Etmek Gerekebilir Örn Bir Operasyon Yapılacak Süreyi 5dk Geçti Gece Bonusuna Düştü Acil Atalantayı Tahsis Edip Operasyonu Kurtarılabilir :)

Dip Not:Buradaki Önerilerim Yönetici Ekibine Bir Ricam Olarak Değerlendirilmesini Arz Ederim. Bazı Maddeler Daha Önceden Belirtilmiş Olabilir Ben Öneri Fikrim Olarak Tekrar Belirttim Eğer Yazdıklarımda Yanlış Bildiğim Varsa Kusurum Affola Sizin Maddeler Hakkında Görüşlerinizi Yorum Atarmısınız Dostluk ve Saygı Çerçevesinde Herkese İyi Oyunlar Dilerim Sayıglarımla Fevo53

DeletedUser3375

Guest
Ciftci köyleride başlı başına bir sorun . zaten oyuna vakit bulmakta zorluk çekiyoruz birde ciftci köylerinden hammadde toplamak ölüm geliyor. Oyunu bırakan çok arkadaşımızın nedeni bu yönde danışmanlara altın harciyorsak bunun da kolayı olması gerekir. Bizde artık oyunu bırakmadan bir serverda harikalara kadar 500 oyuncu görmek istiyoruz. Başlarken 150 kisi 1 ay sonra çoğu bırakıyor. 2 sene boyunca sürekli hammadde toplamak oyundan soğutuyor. Kimle konuşsak ya bıraktı yada bırakacak.

DeletedUser3375

Guest
2.si bot kullananlarla zaten haksız rekabete giriyoruz en azından guzel bir duzenlemeyle bit kullanımının da önüne geçmiş olursunuz