taşıma kayıkları - hızlı taşıma kayıkları&çiftci köyleri

• Konuyu başlatan DeletedUser3234
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser3234

Guest
kayıklar karaya vardığı an geri çekilebilmeli ve yeniden kullanılabilmeli. çiftçi köyleri kaldırılmalı bu sayede botunda önüne geçilir.

DeletedUser2969

Guest
Kayıklar karaya vardıkları andan kastın nedir üstat

DeletedUser2852

Guest
a şehrinden b şehrine varması. nakil işlemini tamamlaması.
Sen askerlerinle düşmana saldırı atmışsın, kayıklarını ateş olmadan gönderdiğin için adam birem çekerek kayıklar ve beraberinde askerlerin kesmiş bu sebeple geri çekilemiyor diye algılamışsın. Öldükleri için geri çekilemezler. Çünkü yoklar. Destek olarak atarsan kayıkları geri çekebilirsin.
smiley_emoticons_mttao_wassermann.gif

DeletedUser3234

Guest
Sen askerlerinle düşmana saldırı atmışsın, kayıklarını ateş olmadan gönderdiğin için adam birem çekerek kayıklar ve beraberinde askerlerin kesmiş bu sebeple geri çekilemiyor diye algılamışsın. Öldükleri için geri çekilemezler. Çünkü yoklar. Destek olarak atarsan kayıkları geri çekebilirsin.
smiley_emoticons_mttao_wassermann.gif
zuhhaa beni kendinle karıştırdın heralde.

DeletedUser3234

Guest
anlatamadım. örnek veriyorum. 2000 okcum 50 hızlı taşıma kayıgım var. 50.10=500 tane okcu a şehrine vardı. okçuları orada bırakıp benim şehrime dönüp tekrar taşıma işlemi yapabilmeli. yani hep taşımalı kayıklar.
çiftci köyleri işgencesi de bitsin artık.

DeletedUser3234

Guest
zuhhaa beni kendinle karıştırdın heralde saldılarda hep mitolojik birimleri kullanırım... destekten bahsediyorum bende. 1000 okcuyu destekte bırakıp geri gelebilmeli 1000 hopliti tekrar doldurup gidebilmeli. yani kayıklar taşıma işleminden sonra özgür olmalı. tekrar kullanılabilmeli.

DeletedUser2852

Guest
zuhhaa beni kendinle karıştırdın heralde saldılarda hep mitolojik birimleri kullanırım... destekten bahsediyorum bende. 1000 okcuyu destekte bırakıp geri gelebilmeli 1000 hopliti tekrar doldurup gidebilmeli. yani kayıklar taşıma işleminden sonra özgür olmalı. tekrar kullanılabilmeli.
Şimdi anladım ne demek istediğini demek ki zorlayınca duygularını ifade edebiliyormuşsun, Grepolisin diğer oyunlarla arasındaki fark zaten nufus sınırının olması. Bence bu özellik Grepolise farklılık katan şeylerden biri. Dediğin şekilde olan oyunlar var, onları oynayabilirsin. Orada kimse seni kendisiylede karıştırmaz hem.
smiley_emoticons_irre.gif

DeletedUser768

Guest

Bu önerindeki amaç 10 kayık basıyım kalan nüfusla asker basıp 1 şehre 10 şehirlik askeri doldurayım kayık az göründüğünden saldıran duvara toslasın. Ancak insan sadece kendini zeki sanmamalı. Böyle birşey olursa bende derim ki;
1 şehre çıktığım tüm saldırılar birleşip tek saldırı olarak girsin, 2 şehir sapancı 2 şehir haploit 2 şehir süvari 1 şehir mancınık 5 şehir mantikor 3 şehir grifon yaparım önüme kimse çıkamaz.

Bu durumda oyun ne hale gelir düşün? Öneri yaparken çok yönlü düşünmek önemlidir. Benim işime geliyor böyle olsun demekle olmaz. Eğer ki oyunun mantığına ve işletiş tarzına uygun bir öneri olursa zaten ilgili birim geliştirip oyuna entegre eder. Ancak bu şekilde oyunun mantığına aykırı öneriler yapıp üstüne yorumlara alaycı ve küçümseyici cevaplar vererek komedyenlik yapmakla bir yere varılamaz.

Umarım benim yorumuma da aynı şekilde alaycı ve küçümseyici bir cevap verme gafletinde bulunup kendini rezil etmezsin...

İyi Forumlar